Geçtiğimiz yıl “Kardeşimin eli” isimli ilk kitabı basılan genç yazar Büşra Özdemir’in 2.kitabı kitap satış noktalarında yerini aldı.

Sakarya’nın genç ve yetenekli kalemlerinde olan Yazar Büşra Özdemir Şehrem isimli kitabını tamamlandı ve kitabı basıldı. Yazmayı çok sevdiğini her fırsatta dile getiren yazar Büşra Özdemir kitabıyla ilgili olarak, “Çaresizlik ve yalnızlık dört bir tarafımızı sarar bazen ve işte asıl o zaman anlarız kimsesiz olduğumuzu. Şehrem ile Nurbanu'da kimsesizliği ve çaresizliği dibine kadar yaşayan iki kader ortağıdır” dedi.

İşte kitabın ön sözü

Çaresizlik ve yalnızlık dört bir tarafımızı sarar bazen ve işte asıl o zaman anlarız kimsesiz olduğumuzu. Şehrem ile Nurbanu'da kimsesizliği ve çaresizliği dibine kadar yaşayan iki kader ortağıdır. Yetimhaneden kurtulduklarında artık daha özgür olabileceklerini ve daha iyi şartlarda yaşayabileceklerini zannederlerken tam mânâsıyla büyük bir yanılgıya düşerler.

Aynı kendileri gibi çaresiz bir insanın canını kurtarmak isterlerken hayatlarını büyük bir riske atarlar. Anneanneleri ve dedelerinin yasak aşk hikâyeleri de keza hayatlarını derinden etkileyecek  bir güce sahiptir. Büyük bir kibirle başlayan Gökalp ile Şehrem'in aşkı ne zamana kadar devam edecektir? Gökalp bu zor günlerinde Şehrem'e sonsuza kadar destek olacak mı peki?

Hepimizin rüyalarını süsleyen Kapadokya balonları Bertuğ ve Nurbanu'ya aşklarının sonsuza dek yaşanması için ya bir kapı açacaktır ya da o kapıyı sonsuza dek kapatacaktır.

Evet sevgili okuyucularım sizlere Şehrem ve Nurbanu adlı iki yetimhane kızının hayat hikâyelerini kısa ve öz bir şekilde anlatmaya çalıştım. Hikâyelerinin başı, ortası ve sonu nasıl bitmekte gelin hep beraber okuyalım.

Sağlıcakla kalın değerli okuyucularım

Bu romanda yer alan kişiler tamamen hayal ürünüdür ve gerçeklikle hiçbir alakası yoktur.

Havva ve Yasir dünyaevine girdi Havva ve Yasir dünyaevine girdi