Kaynarca Belediye Başkanı Kadir Yazgan, merhum Belediye Başkanı Fehmi Kanyılmaz’ın 40. ölüm yıldönümü anma etkinliğine katıldı.

Sendika dünyasının önemli isimlerinden Çetin’e ziyaret Sendika dünyasının önemli isimlerinden Çetin’e ziyaret

1977 - 1980 Yılları arasında Kaynarca Belediye Başkanlığı görevinde bulunan Fehmi Kanyılmaz, Belediye Başkanı Kadir Yazgan, Başkan Yardımcıları, Erkan Köksal, Bertu Yıldız, çocukları Ayten Kanyılmaz, Avukat Salih Kanyılmaz, Belediye Meclis Üyesi Salih Kanyılmaz, torunları, akrabalarının da katılımıyla anıldı. 

Merhum Belediye Başkanı 40. Ölüm Yıldönümü Anma etkinliğine katılan Başkan Kadir Yazgan, “Halkın seçtiği Belediye Başkanının darbeyle görevine son verilmesi. Dört yıl boyunca Kaynarca Belediye Başkanlığı 12 Eylül darbecilerinin atadığı kişiler tarafından işgal edilmiş. Türkiye tarihinde olduğu gibi Kaynarcamızın yerel tarihinde de bir kara lekedir. Merhum Fehmi Kanyılmaz başkanımızı saygı ve sevgiyle, rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Belediye muhasibi olan Fehmi Kanyılmaz 1977 - 1980 yılları arasında CHP'den seçilmiş belediye başkanlığı yağmıştı. 1980 ihtilali ile görevden alınmıştı.