Toyota’nın merakla beklenen modeli Toyota Corolla Cross Hybrid olarak, seriye katılmanın gururunu yaşıyor. Merakla beklenen otomobilin lansmanı yarın Toyota Sandıkçı’da yapılacak.

Sakarya’da ilk kez Toyota Sandıkçı’da görücüye çıkacak olan yeni jenerasyon otomobil Toyota Corolla Cross Hybrid için 1 Kasım (yarın) Salı günü saat 12:00’de Toyota Plaza Sandıkçı’da lansman düzenlenecek.

Toyota Corolla Cross Hybrid standart dört tekerlekten çekiş seçeneği ile geliyor ki bu durum diğer Corolla Cross modellerinde isteğe bağlı bir opsiyon olarak sunuluyor.

Güç, standart hibrit olmayan modele kıyasla 27 beygir gücü daha fazla üreterek toplamda 196 beygir gücü üreten bir elektrikli dört silindirli bir motor aracılığıyla geliyor. 0'dan 100 km/sa hızlanmasını 8.0 saniyede başaran Corolla Cross Hybrid, saf gaz modelinden bir saniyeden daha hızlı olmayı başarıyor.

Aracın ön yüzünde küçük iyileştirmeler yapıldı. Bunun yanında, müşteriler S, SE ve XSE modellerinde bulunan Spor seçenekleriyle beş farklı donanım (LE, XLE, S, SE ve XSE) arasından seçim yapabiliyor. Daha önceden bulunan dört donanım seviyesi, iç kısımda standart kumaş koltuklar sunarken, en üst seviye XSE ise birinci sınıf SofTex suni deri vaat ediyor.

İşçi ve işverenin masaya oturacağı rakamlar ortaya çıktı! Arada 4.500 TL'lik fark var İşçi ve işverenin masaya oturacağı rakamlar ortaya çıktı! Arada 4.500 TL'lik fark var

Wind Chill Pearl adlı renk dahil olmak üzere altı farklı boya seçeneği mevcut. Bunun yanında, siyahı ana renk olarak alıp yanına koyabileceğiniz dört farklı renk tonu da bulunuyor: Sonic Silver, Barcelona Red, Blue Crush ve Acidic Blast.

Elektrikli aktarma organları ile birlikte Corolla Cross Hybrid, yeni ve geliştirilmiş Toyota bilgi-eğlence sistemini alarak karşımıza çıkıyor. Standart 8.0 inç dokunmatik ekranda artık kablosuz Apple CarPlay ve Android Auto bağlantısı var ve iç mekanda artık daha fazla USB-C bağlantı noktasıyla birleştirilmiş 4G wi-fi erişim noktası bulunuyor. Toyota Safety Sense 3.0 da standart olarak geliyor. Son olarak aracın adaptif hız sabitleyici, yaya algılamalı otomatik acil frenleme ve şerit ortalamalı şeritte kalma asistanını da barındırdığını belirtelim.

2022 Toyota Corolla Cross Hybrid'in fiyatının ne kadar olacağına dair henüz resmi bir bilgi bulunmuyor. 2022 Totoyta Corolla Cross, 23.660 dolardan başlayan bir fiyatla satılıyordu ki bu fiyat referans alınırsa, hibrit versiyonunun en az 25.000 dolar civarında olmasını bekliyor

Toyota Sandıkçı tarafından yapılan açıklamada, “Yeni Corolla Cross Hybrid'i herkesten önce sizin görmeniz için lansmanımıza davetlisiniz.” denildi.