Erenler'de bulunan Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü binasının deprem hasarı ve yetersizliği nedeniyle terk edilmesi ve yeni bina yapımı için yıllardır süren çalışmalar ihaleye takıldı.

Adapazarı Maltepe Mahallesi'nde eskiden Bayındırlık İl Müdürlüğü'nün bulunduğu alanda yapılması için hazırlanan proje 2019 yılının sonunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan da onay almıştı.

Bilecik'te 106 köy yolu ulaşıma kapandı Bilecik'te 106 köy yolu ulaşıma kapandı

Tüm birimlerin bir kampüste toplanacağı, yüksek güvenlikli binanın yapımı için 3 kere ihale açılmış, ancak verilen tekliflerin ayrılan ödenekten fazla olması sebebiyle hepsi iptal edilmişti.

ÖDENEK TEKLİFLERİ KALDIRMIYOR!
Geçtiğimiz günlerde Emniyet Müdürlüğü için 4'üncü kez ihale gerçekleştirildi. Sakarya Valiliği Resmi Daireler Kampüsü toplantı salonundaki ihaleye bir firma teklif verdi. Ancak verilen teklifin ayrılan ödeneğin çok üzerinde olması nedeniyle ihale 4'üncü kez iptal edildi.

3 BLOKTAN BİRİ 9 KAT OLACAK
D-100 kara yolu ve D-650 kara yolundan Adapazarı'na girişte (Dörtyol kavşağı mevkii) hakim bir noktada yaklaşık 33 dönümlük arsa üzerinde yapılacak olan Sakarya Emniyet Müdürlüğü kampüsü 3 blok halinde, 26 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.
Bloklardan biri bodrum, zemin ve üzerinde 7 kat olmak üzere toplam 9 katlı olacak.

medyabar