Adapazarı'nda hafta sonu düğünleri gerçekleşen Enes T. (23) ve Fatma T. (21) çifti, dün akrabalarıyla birlikte denize girmek için Kocaeli'nin Kandıra ilçesi Babalı sahiline gitti. Olumsuz hava koşulları, kuvvetli dalga ve akıntı sebebiyle Kandıra Kaymakamlığı denize giriş yasağı koyarken Sakarya'dan giden aile denize girmeye devam etti.

Bir süre sonra denizde çırpınırken görülen 3 kişi çevredekilerin ve cankurtaranların yardımıyla denizden çıkarıldı.

SÖRFÇÜLER 3'ÜNÜ DENİZDEN ÇIKARDI
Sudaki eşi Fatma T.'nin de boğulma tehlikesi geçirdiğini gören Enes T., karısını kurtarmak için suya girdi. Akrabaları Mithat T. de bu sırada akıntıya kapılarak boğulma tehlikesi geçirdi. Bu sırada durumu fark eden sörf okulu sporcuları, 3 kişiyi sudan çıkardı. Sağlık ekipleri gelene kadar vatandaşlar tarafından suni teneffüs yapıldıktan sonra 3 vatandaş sağlık ekiplerine teslim edildi.

ÖNCE AKRABALARI BUGÜN DE GENÇ KADIN ÖLDÜ
Enes T. ve Mithat A. Kandıra Devlet Hastanesine kaldırılırken, Fatma T. ise SEKA devlet hastanesine kaldırıldı. Mithat A. hastanedeki tüm müdahalelere rağmen kısa süre sonra hayatını kaybetti. Enes T.'nin durumunun iyi olduğu öğrenilirken durumu ağır olan Fatma T.'den de bugün açı haber geldi. 21 yaşındaki genç kadın hastanede hayatını kaybetti.