Halk54.com'da Genel Koordinatör Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu ‘Haydi Sakarya Bas Pedala’ programının dördüncü bölümü yayınlandı. 30 dakikalık programın dördüncü bölümünde çok çarpıcı konular yer alıyor.

“Haydi, Sakarya bas pedala” programın 4 bölümü çok renkli görüntülere sahne oldu. Bu bölümde çok dikkat çekici konular yer alıyor. Ayda bir yayınlanan Nurettin Eryılmaz’ın hazırlayıp sunduğu programın görsel yönetmenliğini Fuat Koçer yapıyor.

Programın içeriğindeki konular şu şekilde:

Erenler’de o güzergah trafiğe kapatılacak Erenler’de o güzergah trafiğe kapatılacak

Sapanca Gölü'ne bisiklet yolu
Sapanca Gölü etrafını çevreleyen kesintisiz bir bisiklet yolu yapımı başladı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, "Ülkemizde ilk defa ulusal bisiklet ağı ile yerel bisiklet yolu birleşecek. 3 etaptan oluşan proje ile Sakarya, 58,6 kilometre daha bisiklet yolu kazanacak. Hayırlı olsun” dedi.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu
Türkiye’de 10’uncusu Sakarya’da 7’ncisi düzenlenen Süslü Kadınlar Bisiklet Turu'nda vatandaşlar, iklim krizine ‘dur’ demek için pedal çevirdi. Rengârenk elbiseleriyle süsledikleri bisiklete binen kadınlar, şehir turu attı.

Şeridi Paylaş
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nin şehirdeki bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, bisiklet kültürü oluşturmak için geliştirdiği ‘Şeridi Paylaş, Güvenle Ulaş’ projesinin ilk toplantısı Sosyal Gelişim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Şoförlere eğitim
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin uygulamaya geçirdiği. Şeridini Paylaş Güvenle Ulaş projesi kapsamında Yol Kullanıcıları Eğitmeni ve Ulusal Bisiklet Hakemi, Derneği Üyelerinden Rüstem kayın hocası, Güvenli Sürüş eğitimini obüs sürücüsü ve bisiklet sürücülerine uygulamalı olarak gerçekleştirdi.

2 yılda 258 kişi öldü
Şeridi Paylaş proje koordinatörü Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Öğretim Görevlisi Koray Cantez, "2 yılda bisiklet sürücüsü trafik kazasında 258 hayatını kaybetti projenin amacı motorlu araç sürücülerini bilinçlendirmek amaç trafik kazalarını önlemek" dedi.