Yeni Şafak gazetesinin yazarı İsmail Kılıçarslan, AK Parti Sakarya Milletvekili Lütfi Bayraktar'ın seçim sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamalara kinayeli bir şekilde yanıt verdi.

Bayraktar'ın, Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz'un Sakarya'daki seçim sonuçlarıyla ilgili sorumluluğu olmadığını belirtmesine atıfta bulunan Kılıçarslan, "Çok rahatsızlık verdik size. Çok özür dileriz, çok haklısınız. Hürmetler ederiz." şeklinde bir yorum yaptı.

Seçil Erzan davasında gerginlik Seçil Erzan davasında gerginlik

Kılıçarslan, "Sayın vekilim çok haklısınız. AK Parti ile oy vermek dışında bir ilişkisi olmayan gerizekalı seçmenler haksız tabii. Siz her seferinde ve tamamen ve sonuna kadar ve bila istisna çok haklısınız. Sakarya'da 5 belediye kaybetseniz de haklısınız, tarihin en düşük oyunu alsanız da haklısınız. Şu AK Partili secmenlerin vızıltısı da olmasa var ya çok iyi olacak. Çok rahatsızlık verdik size. Çok özür dileriz, çok haklısınız. Hürmetler ederiz." ifadelerini kullandı.

Kılıçarslan'ın atıfta bulunduğu bu yoruma cevap veren Milletvekili Bayraktar, "Sanırım ya ben anlatamadım ya da siz İsmail bey anlamamışsınız.Hiç hata olmamış,herşey mükemmel demiyoruz ki..Ben sadece Sakarya da aday belirleme süreci Sakaryada ki bütün ekibin ortak kararı ile yürütüldü.Dolayısıyla Sakarya için günahı da sevabı da hepimizin diyorum..Hepsi bu" yorumunu yaptı.

Gazeteci İsmail Kılıçarslan, Milletvekili Lütfi Bayraktar’a bu kez “Var olasınız, tenvir ettiniz bizi” diyerek cevap verdi. Kılıçarslan “Çok teşekkürler. Demek ki anlamamışız sayın vekilim. Var olasınız, tenvir ettiniz bizi.” dedi.