Sakarya Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Kongre ve Gençlik Şöleni Atatürk kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.

Kongreye Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Hidayet Kaya, Büyük Birlik Partisi İl Başkanı Ömer Faruk Bürtek, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ecevit Keleş katıldı.

Kaynarca'da tarife tartışması Kaynarca'da tarife tartışması

Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı Melih Güner; "Bu organizasyonda emeği olan Sakarya il başkanlığımıza ve Sakarya teşkilatına çok teşekkür ediyorum. 10 ay içerisinde tek gayemiz istikamet üzerine gençlik üretmek oldu. Makam ve rakam için değil 7 milyar insanın kurtuluşu için siyaset yapan gençlik kurduk. Siyasi ticaret olarak değin ibadet olarak kılan gençlik kurduk. Gençlik kolları olarak 1 ayda 10 şehirde sohbet edip esnafları ziyaret ediyoruz. Kapı kapı dolaşıp davamızı anlatıyoruz. Sakaryalı milli görüşçülerin önünde bir söz vermek istiyorum, 500 bin üyeye bu sene ulaşacağız daha da üstüne çıkacağız buradan size söz veriyorum. Sayın genel başkanım yapılacak ilk seçimde 13. Cumhurbaşkanı yapacak inşallah." ifadelerini kullandı.

Kongrede konuşan Erbakan; "Bu salonu dolduran tüm Sakaryalılar hoş geldiniz. Yeniden refah partimizin Sakarya kongresi hayırlı olsun. cenabı Allah'a şükürler olsun bu salonda aşk var. Biz bu salonları harçlık vererek dolduruyoruz. Aşkla dolduruyoruz. Bu aşk ve heyecan koltuk sevdası, ihale aşkı değil. Bu aşk millet aşkı hizmet aşkı. Cenabı Allah bizler rahmetli Erbakan'ın yolunda gitmeyi nasip etsin. Erbakan hocamızın 1. 40 yılda gösterdiği hedeflere 2. 40 yılda ulaşmayı nasip etsin. Bizleri milli görüş şuuruyla şuurlandırdığı için Allah'a şükürler olsun. Çalışmalarımızı yapmayı nasip ettiği için Allah'a şükürler olsun. Kongremizin hazırlanmasında ki bütün isimsiz kahramanlarımıza teşekkür ederim. Kongremiz hayırlı olsun gazamız mübarek olsun. Türkiye genelinde bütün siyasi partiler içerisinde 1 ayda en fazla üye kaydeden parti yeniden Refah partisi oldu. Bu ay içerisinde gençlik kollarımız 10 bin, kadın kollarımız 12 bin üye kaydı yaptı. Geçen ay 18 bin üye kaydı yaptık, bu ay inşallah 30 bin üye yaparak. Türkiye'nin en hızlı büyüyen partisi yapacağız. Cenabı Allah aşkımızı daim etsin. Bizim bazı partiler gib mecliste grubumuz yok, basınımız yok ama bütün bu yokluklara rağmen partimiz hızla büyüyor. Bu sistemde 3 tane canavar var. . Faiz canavarı milletin paralarını faize yediriyorlar.2. Canavar sermayeye, güçlülere kaynak aktarılması. 1 dolarlık işleri milyon dolarlarla başka şirketlere veriyorlar.3.süde kamudaki israftır. Bu kaynaklar nereden geliyor. Yeniden borç almak, devletin varlıklarını satmak ve milletin suyunu çıkarmaktır" dedi.

FUgCzDqWAAMEekvFUgCzC_XsAA76ZFFUgKXCmXEAA61k2