Sakarya Yerel Kültür Derneği Erenler'de bulunan otağın yerine kalıcı bir bina için düğmeye bastı. Dernek eğer bir aksilik olmaz ise yaklaşık 10 dönüm arazi satın almak içinde çalışma yürütüyor.

Mudurnu sisle kaplandı Mudurnu sisle kaplandı

Şubat ayında yapılan 7'nci Olağan Kongresi'ne DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan katılınca "Derneğe Siyaset Karıştı" tartışmalarının yaşandığı Sakarya Yerel Kültür Derneği'nin Erenler Belediyesi'nden 10 yıllığına kiraladığı Erenler'de bulunan AVM'nin yanındaki arsasının dernekten geri alınması dahi gündeme gelmişti. 

Eski AK Parti İl Başkanı Davut Terzioğlu, sosyal medya hesabından Erenler Belediyesi'ne çağrıda bulunarak Erenler Belediyesi'nin işletme  anlaşmasını iptal etmesi gerektiğini yazmıştı.

Daha sonra ise 13 Eylül'de Sakarya'ya gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da derneğin odağında bir konuşma yapmıştı. 

Medyabar'da yer alan habere göre, Şubat ayında yapılan Olağan Genel Kurul sonrasında oluşan derneğin 30 kişilik yönetimi Başkan İbrahim Şahin önderliğinde Yerel Kültür Derneği için yeni ve kalıcı bir bina yapmak için düğmeye bastı. 

Geçtiğimiz akşam yapılan Yönetim Kurulu Toplantısı'nda nasıl bir bina istendiği konusunda bazı fotoğrafları yönetim kurulu üyelerine sunan Başkan Şahin henüz projelendirilmeyen binanın bir Taraklı evi görünümünde olacağını ve derneğin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelliklerde inşa edileceğini aktardı.

Öte yandan Erenler Belediyesi'nden 10 seneliğine kiralanan arsanın yerine de dernek tüzel kişiliğine ait bir arsa arayışına giren yönetimin 10 dönüme yakın bir arsa üzerinde mutabakata vardığı arsa için yürütülen çalışmalarda sona gelindiği öğrenildi.