İlçede gündem olan Hendek Anadolu Lisesi'nin yıkım kararıyla ilgili tepkiler sürüyor. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, Hendek Anadolu Lisesi'ne giderek veli ve öğrencileri dinledi, daha sonra öğrenciler eşliğinde açıklamalarda bulundu. 

Ünlü şef Mehmet Koç hasret giderdi Ünlü şef Mehmet Koç hasret giderdi

Bülent Yaman

Hasarlı olduğu gerekçesiyle Bakanlığın yıkım kararı verdiği Hendek Anadolu Lisesi'nde velilerin ve öğrencilerin yıkım kararına serzenişleri sürüyor.

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır, hakkında yıkım kararı verilen Hendek Anadolu Lisesi'ni ziyaret etti.

Burada yıkım kararıyla ilgili velileri ve öğrencileri dinleyen Dikbayır, daha sonrasında okul önünde öğrenciler eşliğinde açıklamalarda bulundu.

Dikbayır, "Çok net bir şey söylüyorum. Yaptığınız bu hatalar, yaptığınız bu beceriksizlikler... Bakın sizi toprak kabul etmez buradan söylüyorum. Bu çocukların hayalleri ile oynuyorsunuz. Ben şimdi susacağım, öğrenciler konuşacak" ifadelerini kullanmasının ardından 9. sınıf öğrencisi mikrofonu alarak yaşadıkları sıkıntıyı anlattı.

9. sınıf öğrencisi, "Ben bu okulu yakın diye seçtim. Buraya 1 servis ile geliyordum. Şuanda beni Köprübaşı'na, çevresi çok kötü olan bir okula yönlendiriyorlar. Ben o okula nasıl gideceğim? Madem bizim okumamızı istiyorsunuz, madem Türkiye'ye bir faydamız dokunsun istiyorsunuz bize neden zorluk çıkartıyorsunuz? Anlamıyoruz, biz neden bu durumda dışlanıyoruz? Zaten Türkiye'nin ekonomisi olsun, eğitimi olsun belli. Bize neden bu kadar zorluk çıkartıyorsunuz? Biz ne yapalım, okumayalım mı? Ben bu Anadolu Lisesine bir hayal uğruna geldim. Ben burada yağmurun altında birşey anlatmaya çalışıyorum dinlenmeyeceğini bildiğim halde. Siz burada bir alışveriş merkezi yapacaksınız sırf oy almak için. Daha çok oy kaybedeceksiniz. Bunu herkes biliyor. Burası bizim eğitim yuvamız." dedi.