31 Mart günü yapılan seçimlerde Kaynarca Belediye Başkanı olarak Yeniden Refah Partisi’nin adayı Kadir Yazgan seçildi. Seçimlerin ardından Kaynarca Belediyesi ilk meclis toplantısı 13 Nisan Cumartesi günü Belediye Başkanı Kadir Yazgan başkanlığında yaptı.

Yapılan ilk toplantıda gündem maddeleri gereğince başkan vekilleri, katip üyeler, encümen ve komisyon üyeleri belirlendi.

7 AK Partili, 6 Yeniden Refah Partili ve 2 Milliyetçi Hareket Partili üyeden oluşan mecliste, Başkan Kadir Yazgan ile beraber toplam 16 kişi oy kullanma hakkına sahip oldu.

Yapılan gizli oylamalarda meclis başkan vekili olarak AK Partili Türkan Öner, ikinci başkan vekili olarak Yeniden Refah Partili Seçkin Kanyılmaz; katip üyeliklere Yeniden Refah Partili Erkan Köksal ve Muhammet Hamdi Pulat; encümen üyeliklerine Yeniden Refah Partili İlhan Akcan ve Mevlüt Çetin seçildi.


Oylamaların ardından gündem maddelerine geçildi. Gündem maddeleri sırasında söz alan 2 dönem AK Parti meclis üyeliği yapan ve mecliste 3’üncü dönemini geçiren Recep Boğaz’ın konuşmaları dikkat çekti.


AK Partili Recep Boğaz yaptığı konuşmada, “Seçime 1 gün kala 15 tane işçi alınıp oy uğruna aylarca yıllarca bekleyen insanların hakları gasp edilmesin. Belediyede çalışıp da hanımını işe alanları da esefle kınıyorum. Bu konuda sizi tebrik ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kadir Yazgan , “Sizler ben yapmışım gibi konuşuyorsunuz. Ben ne kimseyi işe aldım ne de kimseyi işten çıkardım. Benim o dönemde yetkim yoktu. Bizler Mazbatayı 8 Nisan’da aldık. Bu konuların tamamen dışındayım. O dönemde burada belediye başkanı ve başkan yardımcıları vardı” dedi.

Recep Boğaz konuşmasının devamında ise, “O zaman şunu yapın başkanım bu belediyeyi aile şirketi olmaktan kurtarın” dedi.

Yeniden refah Partili meclis üyeleri ise bu defa mecliste 3’üncü dönemini geçiren Recep Boğaz’a tepki göstererek, “Sizler 2 dönemdir meclis üyesiydiniz. Bunların hepsini biliyordunuz. O dönemde neden tepki göstermediniz?” ifadelerini kullandı.

Kaynarca Belediyesi'nde geçmiş dönem belediye başkan yardımcısı olarak görev yapan Ali Akgünoğlu'nun oğlu Emrah Akgünoğlu'nun Fen İşleri Müdürü, diğer oğlu Burak Akgünoğlu'nun SASKİ'de, kızı Betül Akgünoğlu'nun Büyükşehir Belediyesi'nde, yeğeni Hakan Akgünoğlu'nun belediye şirketi olan BELPAŞ'ta çalıştığı biliyor.

Ayrıca AK Partili Recep Boğaz'ın "Belediyede çalışıp da hanımını işe alanları da esefle kınıyorum" dediği kişinin ise Fen İşleri Müdürü Emrah Akgünoğlu'nun eşi olduğu iddia ediliyor.

Sakarya Milletvekillerinden Bayraktar’a ziyaret Sakarya Milletvekillerinden Bayraktar’a ziyaret

medyabar