Nurettin Eryılmaz
Sakarya Büyükşehir Belediyesi'nin Eylül ayı Olağan Meclis Toplantısı, her zaman gerçekleştirildiği Sosyal Gelişim Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Başkan Ekrem Yüce'nin başkanlık ettiği toplantıya meclis üyeleri, ilçe belediye başkanları, komisyon üyeleri ve basın mensupları katıldı.

Meclis toplantısında konuşan Başkan Yüce, meclis üyelerine seslenerek, "Ben bütün birimlerimden günlük rapor alıyorum. SASKİ Genel Müdürü her sabah bana günlük çalışma yerlerini yazar, bende sabahleyin bakarım, zaman zaman da aniden bir yere uğrarım. Altyapı çalışmalarımızla ilgili de yakından takipteyiz. 

Birimlerim her gün sabah bana günlük programı verirler. Ben günlük rapor alıyorum. Bütün raporları tarıyorum ondan sonra zaman zaman onları yerinde ziyaret ediyorum. Her bir birimimizde ciddi manada çalışmalar var. Gözden kaçan yok mu, tabi ki var. Bize lütfen hatırlatın. Ve bu gözden kaçan çalışmalar için illa meclisi beklemeyin. Arayın beni, veya 'Başkanım her şey güzel ama şu gözden kaçmış, şurada sorun var' diye mesaj yazın. Müdahale etmezsek, yapmazsak gelin meclise söyleyin. Tamam, bende boyun bükeyim. 

Bunu yapın, ne olur? Kim kazanır? Sakarya kazanır. Bu konuda sizlerin uyarılarınıza, sizlerin bizim zaman zaman göremediğimiz ya da ihmal ettiğimiz konulara tarafımızdan dolayı teşekkür ediyor, bundan böyle direkt muhatabınıza bildirmenizi temenni ediyorum" diye konuştu.