HALK54

Dönemin Diyarbakır Emniyet Müdürü Ali Gaffar Okkan, 23 yıl önce bugün şehit edilmişti. Duruşuyla, yaptığı işlerle, vatan aşkıyla milyonların kalbine dokunan, Türkiye’nin gönlünde taht kuran, barışın ve kardeşliğin timsali Şehit Gaffar Okkan mezarı başında anıldı.

Cumhur İttifakı'nın Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yusuf Alemdar, 24 Ocak 2001'de Diyarbakır Emniyet Müdürü olduğu sırada uğradığı hain saldırı sonucu şehit edilen Ali Gaffar Okkan'ın Hendek'teki mezarını ziyaret etti.

Alemdar, Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı ile birlikte karanfil bıraktıkları Okkan’ın kabri başında dua etti.

Alemdar, "Şehit Emniyet Müdürümüz Ali Gaffar Okkan'ı şehadetinin 23. sene-i devriyesinde Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, AK Parti İlçe Başkanı Hasan Serdar Baykal ve MHP İlçe Başkanı Burhan Namlı ile birlikte mezarı başında rahmet ve minnetle andık. Allah kendisinden razı olsun. Mekânı cennet, makamı âli olsun." dedi.

Bu şikayet Emirsultan Mezarlığındaki şadırvan için geldi: Musluklar gece gündüz akıyor Bu şikayet Emirsultan Mezarlığındaki şadırvan için geldi: Musluklar gece gündüz akıyor

Sdgse-28