Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Haziran ayı meclis toplantısında müjdesini paylaştığı 20 yeni otobüs için meclisten yetki alırken, büyükşehir çalışanlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Başkan Alemdar, “Geçen hafta itibariyle biz 2 arkadaşımızın işine son verdik. Burada da gerekçemiz çok net, özel bir aracın üzerine arabayı kırarak kavşakta vatandaşı sıkıştırarak kameralarda kayıtlı olduğu için hemen kesinlikle bir şey yapmadan işine derhal son vermek üzere arkadaşlarımıza talimat verdik. 

Sizlerde biliyorsunuz daha beşinden beri bir şey söylüyoruz. Evet personel sayımız fazla, ama personel sayımızın hiç kimsenin işine son verip, hiç kimseyi geçmişte alınmış düşüncesiyle çalışan, üreten, bu milletin hakkını hukukunu koruyan kimseyi işinden etmeyeceğimizi, çalışmak isteyen herkese iş olacağını ifade etmiştik. 

Dolayısıyla tasarruf tedbirleri öncesinde ve tasarruf tedbirleriyle birlikte yapmaya başladığımız çalışmalarda uygulamalarda meclis olarak belediye başkanlarımız, meclis üyelerimiz şunu bilsinler. Hiç kimseyle bir ön yargımız yoktur. Hiç kimsenin kafa yapısına, siyasi görüşüne, yaşam tarzına ne iş yaptığına bakmadan, hangi şartlarda işe girmişse, hangi kurumda işe girmişse o kurumdaki ihtiyaca binayen ihtiyaç olmayan yerden ihtiyaç olan yere doğru kaydırmalar oluyor. 

Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler Denize girmek yasaklanınca sahilde güneşlendiler

Size de gelebilirler. Sizden de talep edebilirler. Farklı şeyler söyleyebilirler. Şahsı adıma söylüyorum ya da arkadaşlarım adına söylüyorum; çalışanlardan hiç birisi ne yakınımızdır, ne tanıdığımızdır, hepsi bize eşit mesafededir, hepsi bize emanettir. Ama çalışmadan, çalışıyormuş gibi yapıp ya da iş olmadığında, iş vermediğimizde oturanlar için söylemiyorum. 

Biz herkese iş vermeye çalışıyoruz. Bir tarafta personel eksikliği varken, diğer tarafta personelin oturarak maaş almasını doğru olmadığını düşünüyoruz. Dolayısıyla biz bu konudaki çalışmaları ve yönlendirmeleri yapıyoruz. Ulaşımdaki arkadaşlarımızı da son kez uyardık.” diye konuştu.