Hüseyin Cumalı’nın haberi 

Geçen yerel seçimler öncesiydi. Dönemin Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin sağ kolu olan Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ülke seçime giderken kendisi Umre’ye gitti. Yakın tarihte Umre’ye giden Genel Sekreter Yardımcısı Cevherli bugünlerde ise Hacca gitti.

081Ad633 0A7F 404C 909D 6Ff2943E2Cb0

ÖNCE UMRE ŞİMDİ HAC
Arka arkaya ve yakın tarihlerde Umre ve hacca giden Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli kutsal topraklarda ibadet ederken, çöl sıcaklarında mesai yapan arkadaşlarından birisi Halk54 İhbar Hattı’na sitem dolu bir yorum gönderdi. Seçim öncesi Umre, şimdi ise Hacca giden Cevherli’yi eleştiren mesai arkadaşı, “Herkes kutsal topraklara gitmek ister ama 3-4 ay arayla işi gücü bırakıp Umre ve Hacca gitmek ne kadar doğru!” diye sordu. 

E0Baf009 F1Ad 4D8A Bf24 F84F7204F0F1

SÜREKLİ ARABİSTAN’DA
Sakarya Büyükşehir Belediyesi’nde herkesin bu kadar şanslı olmadığını dile getiren takipçimiz, “Ne güzel dimi! Ziya hocamız sürekli kutsal topraklarda ibadet yapıp sevaba giriyor. Ama bizim gibi mesai arkadaşları ne Umre’ye ne Hacca gidiyor. Bu yapılan doğru mudur! Allah’tan reva mıdır! Ayrıca kendisinin Genel Sekreterlik gibi önemli bir görevi var. Bu görevi bırakıp sürekli kutsal topraklara gitmek bize çok doğru gelmiyor. Hocamız kutsal topraklara gitmek isteyebilir. Buna saygı duyarız. O zaman emekli olacaksınız ve istediğiniz kadar Suudi Arabistan’da kalacaksınız” dedi.

İYİ AMA NE ZAMAN ÇALIŞACAK!
Tepkisini sürdüren takipçimiz, “Biz bu çöl sıcaklarında burada iş peşinde yanarken, kendisi çölde ibadet edip sevaba giriyor. Pardon ama Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ziya Cevherli ne zaman çalışacak ” diyerek tepkisini dile getirdi. 

Gökdemir'den 15 Temmuz mesajı Gökdemir'den 15 Temmuz mesajı

ZİYA CEHVERLİ KİMDİR!
1960 yılında Hendek’te doğdu. İlkokul tahsilini Hendek’te, orta ve lise tahsilini ise Adapazarı İmam-Hatip Lisesi’nde tamamladı. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun olan Cevherli, 1986 yılında mezun olduğu liseye meslek dersleri öğretmeni olarak tayin oldu. 1987 yılında Müdür Yardımcılığı’na atandı ve 1990 yılında Müdür Başyardımcısı oldu. Aynı okulda müdürlük görevine getirilmesinin ardından bu görevini 2008 yılına kadar sürdürdü. 2008 yılında Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürü oldu. 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Genel Seçimleri sonrası Genel Sekreter Yardımcılığı görevine getirilmiştir. Evli ve üç çocuk babasıdır.

6Aa2D202 C40F 411F Bee0 10Fa78F11F4E