2023-2024 sezonu Trendyol 1. Lig'i 3. sırada bitirerek adını play-off finaline yazıran Sakaryaspor, Yeni Adana Stadyumu'nda 10 bini aşkın seyircisi önünde Muğla temsilcisi Bodrum FK'ya 3-1 mağlup olarak Süper Lig biletini elinden kaçırmıştı.

SATSO 7. Meslek Komitesi Geleneksel Futbol Turnuvası başladı SATSO 7. Meslek Komitesi Geleneksel Futbol Turnuvası başladı

Sakaryaspor Süper Lig hayallerini bir yıl daha ertelerken, Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar Yeni Adana Stadyumu'nda kaybedilen final maçı sonrası ilk açıklamasını yaptı.

Gazeteci Raif Ugan'a konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, "Yıllar sonra bütün şehir siyasetçisinden iş insanına şehrin bütün kesiminin kadar hiç bir ayrım gözetmeksizin Sakaryaspor etrafında toplandı. Çok ama çok üzgünüm, ama benim kişisel duygularımın üzüntümün bir önemi yok. Benim tek derdim şehrin moral ve motivasyonuydu. Maç bitiminde, statda ya da maça gelemeyip ekranları başında üzüntüsünü yaşayan hemşehrilerim idi." dedi.

Adana’ya gittiğinde hemen hemen her kesimin Sakaryaspor’un Süper Lig'e çıkacağına inandığını dile getirdiğini ifade eden Başkan Alemdar, "Maç öncesi süreçte yapılması gereken ne varsa yaptık. Şehir üstüne düşeni yaptı, taraftar yaptı. Biz bu sonucu hak etmedik, şehir olarak hak etmedik. Ama şunu gördüm ki siz ne yaparsanız yapın, sonuçta sonucu sahadaki futbolcular belirliyor." diye konuştu.

Sakaryaspor kongresi hakkında sorulan soruyu da yanıtlayan Başkan Alemdar, "Sakaryaspor yönetimi kongre kararını aldı. Sonuç olarak kendi mecrasında ilerleyecek. Benim bu sürece müdahil olmam söz konusu değil." ifadelerini kullandı.