Adapazarı Belediyesi'nin Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda gündeme gelen 'meclis üyesinin arazi oyunu' iddiasıyla ilgili İYİ Parti ve MHP'li meclis üyeleri arasında sözlü gerilim yaşandı. 

Nurettin Eryılmaz
Adapazarı'nda bir meclis üyesinin, hazineye ait tarım arazilerini bedelsiz kullanarak ihaleye çıkarılmasını engellediği iddia edilmişti. 

Ortaya atılan ve şehirde konuşulmaya başlanan iddia, Adapazarı Belediyesi'nin Eylül Ayı Olağan Meclis Toplantısı'nda gündeme geldi.

"KİM BU"
Hazine arazisini bedelsiz ekip biçtiği iddia edilen meclis üyesinin kim olduğu merak edilirken, mecliste söz alan İYİ Parti meclis üyesi Ahmet Bıçkıcı, "Burada konu meclis üyelerini suçlamak değil, ortada bir töhmet söz konusu. Buradaki meclis üyeleri töhmet altında kalıyor. Bu haberi yapan ilgili gazetenin böyle bir şeyi yapması da doğru olduğu anlamına da gelmez. Bu konuda bizim rahatsız olmamız lazım. Kim bu acaba?" dedi.

Peker'in avukatı Barkın: Kırmızı bülten 'tüm dünyada aranıyor'a çevrildi Peker'in avukatı Barkın: Kırmızı bülten 'tüm dünyada aranıyor'a çevrildi

"KONUYU ÖĞRENİP GRUP SÖZCÜLERİ BİLGİLENDİRİLECEK"
İYİ Partili Bıçkıcı'nın ardından konuşan Başkan Mutlu Işıksu, "Değerli arkadaşlar, hepimize bu konuda nezakat çerçevesinde konuşabiliyoruz. Dolayısıyla o çerçeveyi kaybetmeden toplantımıza devam edelim. Ve konuyla ilgili sorup bilgi alalım, öğrenelim. Grup sözcüleri kimler varsa bilgilendirelim, konu da netleşmiş olur" dedi.

Daha sonra söz alan MHP Grup Sözcüsü Erbay Kayatürk, "Bu tür iddiaları siyasete kurban etmeyin" ifadelerini kullanınca tartışma alevlendi. 

Tartışmanın daha da büyümemesi için Başkan Mutlu Işıksu araya girerek tarafları sakinleştirdi.