31 Mart yerel seçimlerinde kıran kırana rekabetin yaşandığı Serdivan'da çıkan seçim sonucu karşısında CHP, oyların tekrar sayılması için itirazını yaptı. 

Oy farkının az olması sebebiyle CHP, 126 sandıkta sonuçların hatalı olduğu tespit edildiğini iddia ederek İlçe Seçim Kurulu’na da müracaatta bulundu.

CHP Serdivan Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, sürece ilişkin basın açıklaması yaptı.

Sürece ilişkin açıklama yapan CHP Serdivan Belediye Başkan adayı Dr. Aydoğan Arslan, "Karar açıklandığında beklentim seçimin tekrar edilmesinin en doğru karar olacağı yönündedir. Adalete inancım tamdır." dedi.

Arslan, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

"31 Mart günü yapılan yerel seçimlerde oyunuzu kullandınız.

Tercihinizi yaptınız. Biz sizin yaptığınız tercihe saygı duyuyoruz. Ancak yapılan tercihlerin seçim sonucuna tam olarak yansımadığını görmek bizleri ve bize oy veren on binlerce insanı hem üzmüş hem kırmış hem de kızdırmıştır.

Hukuka olan inancımız gereği tespit edip somut olarak delillendirdiğimiz tüm yanlışlıkları maddeler halinde klasör klasör ilçe seçim kuruluna teslim ettik.

Bu seçimin adil olmasını istedik, Biz seçimi sizin kararınızla sonuçlanmasını istedik, seçime gölge düşmesin istedik.

İtiraz gerekçeleri detaylı olarak Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Sayın Oğuz Can Curoğlu tarafından basın açıklaması yapılmıştır. Biz sadece bizim değil sizin hakkınızı da savunmak için elimizden geleni yapıyoruz. Seçim namusu hepimiz için vazgeçilmezdir.

Aylardır sahada gece gündüz demeden yapılan tüm çalışmanın hakkını en son hukuki süreçte de takipçisiyiz. Islak imzalı tüm tutanaklar ve buradaki hukuki hataların tespitleri elimizdedir. Sizlerin özgür iradesi ile kullanmış olduğunuz değerli oylarınızı savunmak adına tüm hukuki sürecin en yakın takipçisi olacağız.

AK Parti İl Başkanı Tever, eleştirilere böyle cevap verdi AK Parti İl Başkanı Tever, eleştirilere böyle cevap verdi

Karar açıklandığında beklentim seçimin tekrar edilmesinin en doğru karar olacağı yönündedir. Adalete inancım tamdır.

Bu noktaya kadar benimle beraber yol alan arkadaşlarım oy kullanan tüm seçmenlerim partim adına hepinize en derin saygılarımı sunarım.

Sağolun var olun Allaha emanet olun."