Sakarya Sanayicileri ve İşadamları Derneği (SASİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Karayaka, Kurban Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Karayaka, mesajında şu ifadelere yer verdi:

Ezan sesinden etkilenip Müslüman oldu, aynı gün oğlunu sünnet ettirdi Ezan sesinden etkilenip Müslüman oldu, aynı gün oğlunu sünnet ettirdi

“Paylaşma ve yardımlaşmanın daha yoğun olarak yaşandığı bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bayramlar, toplumda karşılıklı sevgi ve saygı bağlarını pekiştiren, dargınlıkları unutturup barıştıran, kardeşçe kucaklaştıran, birlik ve beraberliği, bir arada yaşama arzusunu kuvvetlendiren müstesna günlerdir. İnsanı insan yapan değerlerin ve erdemlerin yoğun olarak yaşandığı günler olan bayramlar, çok büyük bir öneme ve değere sahiptir. 

Dargınların barıştığı, dayanışma duygularının yoğunlaştığı, birlik ve beraberliğin pekiştiği bayramları sadece kendimiz, ailemiz ve yakın çevremizle yaşamamalı; ilgiye muhtaç her vatandaşımıza bayramı bayram gibi yaşatmalıyız. Gelenek ve göreneklerimizin kuşaktan kuşağa aktarılmasına vesile olan bu bayramlarımızı kutlamanın huzurunu ve coşkusunu yaşamaktan hiçbir zaman vazgeçmeyelim.

Bu bayramın; kavuşma, paylaşma ve dayanışmamıza vesile olacağı nice bayramı beraberinde getirmesi dileğiyle mübarek Kurban Bayramınızı kutluyor, başta üyelerimiz ve Sakaryalı hemşehrilerimiz olmak üzere herkese sağlıklı, mutlu ve huzur dolu bir bayram diliyorum.”