Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, seçim güvenliği konusunda önemli açımlamada bulundu. Hemşehrilerine ve tüm vatandaşlara uyarıda bulunan Başkan Keleş, "Bazı güruhların adaletsizliğine gelmemek için herkes nüfus müdürlüklerine giderek resmi hane kayıtlarını titizlikle incelesin."dedi.

CHP Akyazı İlçe başkanı Sağır: Alt tarafı 60 metre bir yol, yapın artık CHP Akyazı İlçe başkanı Sağır: Alt tarafı 60 metre bir yol, yapın artık

2023 seçimlerine aylar kala CHP 81 İl ve ilçelerde çalışmalara koordineli bir şekilde devam ediyor. Seçim güvenliği konusunda titizlikle davranan,sandık görevlilerine eğitimler veren, herhangi olumsuz bir duruma rastlamak istemeyen CHP örgütleri vatandaşlara uyarıda bulundu. Bir takım güruhların bazı hanelere gayri resmi olarak seçmen yerleştirdiğini ya da sildiğini belirten Başkan Keleş;"Değerli hemşerilerimiz ve tüm vatandaşlarımız. Seçim ve sandık güvenliğinin ilk adımı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü resmi hane kayıtlarını titizlikle kontrol etmekten geçiyor.Lütfen internetten e-devlet sitesine girerek, hane halkının tümünün nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kayıtlarına işlenmiş bulunduğundan; ayrıca bilginiz dışında kişilerin eklenmemiş olduğundan emin olunuz.Gerçeğe aykırı bir durumla karşılaşmanız durumunda, kayıtların düzeltilmesi için ivedilikle İl-İlçe Nüfus Müdürlüklerine başvurunuz." dedi.