Başkan Çelik milli maç heyecanını Serdivanlılarla birlikte yaşadı Başkan Çelik milli maç heyecanını Serdivanlılarla birlikte yaşadı

Sapanca Villa ve Bungalov İşletmecileri Derneği Başkanı Ali Safa Alaçam, yaptığı açıklamada, Perşembe gününden beri bir rezalet yaşadıklarını ifade etti.

Saski ekiplerinin Çelik kuvvetle polis ekipleriyle birlikte kapı kapı gezip iş yerlerinin suyunu kestiğini anlatan Alaçam; "

Abonesi olmayanlara sesimizi çıkarmadık hatta personele yardımcı olduk. Bugün biraz daha sınır aşılarak bahçe aboneli olan yerlerin suyunu kestiler. Bilginiz olsun, bu esnaf abonelik sorunu olduğu için suyu herkesten %30 daha pahalı ödüyor. Sayaçlar kontrol ediliyor tüketilen miktarın %30 fazlası ödeniyor. Hatta altyapı hizmeti alınmamasına rağmen kanunsuz olarak milyonlarca lira atık su bedeli ödendi. 

Suyu kesilecek iş yerlerine tebligat edilmeden,  sözleşmelerde ıslak imza olmadan kanunsuz bir işlem yapıldı. Yarın bunu yargıya taşıyoruz ama herkes bilsin ki Sapanca’nın evlatlarına operasyon yapılıyor. Görevlilere derdimizi anlatamayınca Büyükşehir’e gittik başkana durumu izah ettik çözüm istedik. Tekrar yeniliyorum ; Ticari abone olamayan işletmelerin abone olması için çözüm istiyoruz. Sapanca’daki büyüklerimize duyurulur. Abilik yapma zamanı gelmiştir" dedi.