Sakarya Büyükşehir Belediyesi, yenilikçi ve sürdürülebilir şehir anlayışıyla 2025-2029 Stratejik Planı’nı oluşturuyor.

Kısa zaman önce “Vatandaş Meclisi” ve dijital alanda başlatılan “Senin Şehrin, Senin Planın” projeleriyle şeffaf belediyecilik temasını şekillendiren Büyükşehir, şimdi ise güçlü kadrosuyla şehrin yarınlarını belirleyecek hatları çiziyor.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin merkez meclis toplantısında kurum içi tüm birim ve dinamiklerin katılımıyla bir çalıştay düzenlendi.

Çalıştaya belediyenin şube müdürleri, çalışanları ile birlikte Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı yönetimi katıldı.

21 farklı temanın altında şehrin yarınlarını şekillendirecek projeler üzerine konuştu ve yatırım öncesi mevcut durum ile şehrin potansiyelleri görüşüldü.

Afet yönetiminden sosyal belediyeciliğe 21 farklı temada alt gruplar oluşturularak çalışmalara başlandı.

Katılımı esas alan ve şehrin tüm aktörlerini sürece dahil edecek olan stratejik bu çalışma, sosyal belediyeciliğinde önemli örneklerini ortaya çıkaracak.

Büyükşehir Belediyesi Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, “Şehrimizin yeni dönemde Türkiye Yüzyılı hedeflerine ulaşması için 2025-2029 stratejik planımızda 21 farklı temada alt gruplar oluşturarak yerel, bölgesel ve küresel tüm gelişmelerin ışığında çalışacağız. Şehri geleceğe taşıyacak öncelikler belirlenerek, fikir atölyeleri kurulacak ve projelere vatandaşın da katılımı sağlanacak. Yenilikçi, sürdürülebilir ve dirençli bir Sakarya için yeni dönemin temellerini atacağız” denildi.

Başkan Çelik’ten Kurban Bayramı mesajı Başkan Çelik’ten Kurban Bayramı mesajı

Büyükşehir Sakarya’nın Yarınları Için Yol Haritası ÇiziyorBüyükşehir Sakarya’nın Yarınları Için Yol Haritası Çiziyor 2