Nurettin Eryılmaz

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Haluk Akbay seçim sürecinde sürdürdüğü görevini yönetim kuruluna devrederek görevinden ayrıldı.

"Meclis üyesi sayısı 9’a çıkabilir"

CHP Adapazarı İlçe Başkanı Haluk Akbay, seçimlerde belediye meclisinde 8 sandalye kazandıklarını, sayılmayan 20 adet oy için seçim kuruluna itiraz ettiklerini, olumlu karar çıkması durumunda meclis sandalye sayısını 9’a yükseleceğini kaydetti.

Akbay, halk54.com'a yaptığı açıklamada başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini ve hedeflerinin belediye başkanlığını kazanmak olduğunu ifade ederek, Seçmen bize mecliste verdiği muhalefet ve denetim görevi olmuştur. Adapazarı halkı adına en iyi şekilde arkadaşlarımız görevini yapacaktır” dedi.

"Gençlerin önü açık olsun"

Çiftçilik yapan Muammer Yavuz meclise girdi Çiftçilik yapan Muammer Yavuz meclise girdi

Akbay “ bundan sonra CHP üyesi olarak kalacağını aktif görev almayacağını ama her zaman partisine gerektiği zaman partime bilgi olsun her türlü desteği vereceğim amaç geçler aktif olarak değer eşitliği görev alsın başarılarını partide ortaya koymaları için önlerinin açık olması gerektiğini düşündüğünü ifade etti.

Akbay “Aktif siyasete yokum”

CHP Adapazarı İlçe Başkanlığına 38'inci olağan kongrede seçimle gelen Sabri Anıl Özkan, mahalli İdareler seçimlerinde Adapazarı belediye başkan adayı olunca ilçe yönetim kurulu yaptığı toplantı sonrası aldığı kararla 16 Ocak 2024 tarihinde siyasi tecrübesi ve Adapazarı belediye meclis üyeliği yapan Haluk Akbay başkanlık görevine getirmişti. Akbay, bugün itibarıyla görevinden ayrıldığını açıkladı.

Yeni başkan kim olacak?

CHP Adapazarı ilçe örgütü 2 gün içerisinde yönetim kurulu toplanarak yeni ilçe başkanını belirleyeceği öğrenilirken yeniden Sabri Anıl Özkan getirileceği öğrenildi.