Tatilcilerin trafik çilesi: Uzun araç kuyrukları oluştu Tatilcilerin trafik çilesi: Uzun araç kuyrukları oluştu

Gazeteciler Soruyor her hafta olduğu gibi yine Cuma akşamı saat 21.00’de ekrana geldi.  Gazeteciler Hüseyin Cumalı, Zafer Tokuş, Safa Polat ve Raif Ugan’ın canlı olarak ekranlara geldiği programda Sapanca Gölü çevresinde bulunan bungalovlar ile lüks otelin SASKİ tarafından kesilen sular masaya yatırıldı. Sapanca Uzunkum bölgesinde 50 bin metrekare alan üzerine kurulu bulunan ve 90 bungalov evin bulunduğu ünlü otele ait tesisin de SASKİ usulsüz kullanımdan dolayı kesildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından polis eşliğinde yapılan denetim, kontrol ve kaçak su kesilmesine destek veren gazeteciler işini yapan ekipleri de tebrik etti. Sapanca Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşıma tepki gösteren Hüseyin Cumalı, “Sapanca Belediye Başkanı Nihat Arda Şahin eksik evrakları olduğu için ruhsatında sıkıntı olan teleferiği mühürledi. Burada ne kadar doğru iş yaptığıysa kaçak su kullananlara yönelik yapılan çalışmalara destek vermemekle aynı ölçü de yanlış yapıyor” dedi.

Sapanca’daki lüks otelin suyunu kesen ekipleri tebrik eden usta kalem Hüseyin Cumalı, “Usulsüz ve kaçak su kullanan herkesin suyunu kesinler. Ben kendi evime ayda 1.100 TL içmesuyu parası veriyorum. Biz enayi miyiz! Lüks otelinde suyunu kessinler, o bölgede tanınan ve popüler isimlerin işletmelerinin de suyunu kesinler. Alayının suyu kesilsin. Kaçak ve usulsüz olan bütün sular kesilsin. Ayrıca içinde 90 bungalov olan bu lüks otelin ruhsatı var mı, yok mu! Yoksa gereğini Sakarya Valiliği yapsın. Bazın Edirne Valiliği oradaki konaklama yapılan bu tip yerleri bugün yıktı” dedi.
  
SASKİ’den yapılan açıklamada ise, “Şehrimizin su kaynaklarını korumaya, yasal olmayan kullanımların önüne geçmek için gereken çalışmaları sürdürmeye devam edeceğiz” denildi.