Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti, e-Devlet'te hayata geçirildi. Tüm Türkiye'deki, nöbetçi eczaneler görünür olacak.

Sağlık Bakanlığı, vatandaşın nöbetçi eczaneler listesine erişimlerini kolaylaştırabilmek amacıyla yeni bir hizmet başlattı. "Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TİTCK)-Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" e-Devlet'ten vatandaşların hizmetine sunuldu.

Çocukların verilerini koruyamayan TikTok'a ceza Çocukların verilerini koruyamayan TikTok'a ceza

Türk Eczacıları Birliği (TEB)"in bildirdiği ve il sağlık müdürlüklerinin onayladığı nöbetçi eczaneler bilgisi, e-Devlet üzerindeki ilgili sayfada görüntülenecek. Vatandaşlar, bu hizmet sayesinde nöbetçi eczanelerin adres bilgileriyle birlikte konumla ilgili bilgilere de ulaşabilecek.

Türkiye'deki tüm nöbetçi eczaneler tek listede

Yeni hizmetle birlikte vatandaşlar arama motoru üzerinden "TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti" sayfasına giriş yaparak, Türkiye'deki bütün nöbetçi eczanelere tek bir sayfa üzerinden ulaşabilecek. Yeni hizmeti, uygulamada yer alan "Favori Hizmetlerim" kısmına ekleyen kullanıcılar ise sayfayı tek işlemle açarak kullanabilecek. Yeni hizmet akıllı telefonlara indirilen e-Devlet uygulaması üzerinden de kullanılabilecek.

TİTCK Nöbetçi Eczane Sorgulama Hizmeti ile, Türkiye'deki bütün nöbetçi eczanelerin güncel listesinin tek bir sayfa üzerinde toplanması sağlanmış oldu.