HALK54 ekibi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın enflasyonun yılbaşından sonra hızlı bir şekilde yüzde 20'lere indirme sözünü vatandaşlara sordu. İşte vatandaşların cevapları...

Nurettin Eryılmaz /  Fuat Koçer

Yeni sosyal yardım miktarları açıklandı! İşte doğal gaz, elektrik ve çocuk destek miktarı Yeni sosyal yardım miktarları açıklandı! İşte doğal gaz, elektrik ve çocuk destek miktarı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye olarak yılbaşından sonra ülkemizdeki enflasyonun hızlı şekilde inişine şahitlik edeceğiz. Önce 40’lı ardından 30’lu yılsonuna doğru 20’li rakamlardaki enflasyonla ülkemizi bu tehdidin gölgesinden çıkarmayı planlıyoruz” dedi.

TÜİK'in 5 Eylül'de açıkladığı yüzde 80 enflasyon sonrası vatandaşlar, "Bir yıl sonra enflasyon yüzde 20'ye inene kadar elektrik doğal gaz yakmadan bu kışı geçirmemiz gerekir" diye ifade ederken, bir an önce hayat pahalılığına çözüm bulunmasını istediler. Bazı vatandaşlar ise enflasyonun indirileceğine dair yapılan açıklamaların seçim malzemesi olduğunu söylediler.

Halk54.com sokaklarda halkla yaptığı röportajlarla dertlerini sıkıntılarını anlatarak sesini siyasilere iktidara duyurma imkânı buluyor. Röportaj çekimleri her zaman olduğu gibi halkın yoğun ilgisi altında yapılarak tamamlandı.