Eski AK Parti'den iki kez milletvekili aday adayı olan Sakaryalı Cihan Saraç, Twitter'dan seçim anketi yaptı. Saraç, anket sonuçlarından kısa bir süre sonra paylaşımı silerek, 'bot hesap' iddiasında bulundu.

Sakarya'dan iki kez   AK Parti milletvekili olmak için aday adayı olan Cihan Saraç sosyal medya hesabından bir anket yaptı. Saraç, anket paylaşımını kısa bir süre sonra silerek, bot hesaplar olduğunu söyledi. 

Saraç, Twitter hesabından "Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu kime vereceksiniz diye dev bir anket yapalım" şeklinde paylaşımda bulundu. 

Kayıp operatörü arama çalışmalarına katılan 650 personele Kızılay'dan gıda desteği Kayıp operatörü arama çalışmalarına katılan 650 personele Kızılay'dan gıda desteği

Twitter anketinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yüzde 20,  CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yüzde 58, 'diğerleri' ise yüzde 22 oy aldı. 

Bu sonuçlardan kısa bir süre sonra Saraç paylaşımını sildi. Saraç daha sonra şu açıklamalarda bulundu: "Twitter'in Yaptığı Açıklamada Türkiye'de %48 Bot Hasap Olduğunu ifade etti Biz ne demiştik bot cocuklarına bizde taviz yok… Benim her şeyim reel… İsmimiz üzerinden de prim kasmaya izin vermeyiz.."