Ferizli'de karne günü heyecanı Ferizli'de karne günü heyecanı

Sakarya Valiliği himayelerinde; İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Sakarya Şubesi ve Sakarya Hafızlık Proje Okulu Destekleme Derneği arasında Erenler ilçesinde inşa edilecek 16 derslikli okul binası için protokol imza töreni düzenlendi. Tören, Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında gerçekleştirildi.

Törene, İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ve Sakarya Hafızlık Proje Okulu Destekleme Derneği (SAHİPDER) Başkanı Musa Aygın katıldı. 

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, yaptığı konuşmada, devletin eğitim konusundaki desteklerinin her zaman devam edeceğini vurguladı. Vali Karadeniz, "Bu protokol ile Erenler ilçemizde inşa edilecek olan 16 derslikli okul binası, eğitimin kalitesini artıracak ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için önemli bir eğitim yuvası olacaktır. Bu projede emeği geçen tüm kurumlara teşekkür ediyorum" dedi.

Protokolün imzalanmasıyla birlikte, yeni okul binasının inşaat sürecinin kısa süre içinde başlaması ve en kısa zamanda tamamlanarak öğrencilerin hizmetine sunulması hedefleniyor. İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Bakırtaş, bu tür projelerin eğitim altyapısını güçlendirdiğini belirterek, "Bu tür iş birlikleri ile çocuklarımızın daha modern ve donanımlı okullarda eğitim almalarını sağlıyoruz. Destek veren herkese teşekkür ederim" diye konuştu.

MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı İsmail Filizfidanoğlu ise, eğitime yapılan yatırımların geleceğe yapılan en değerli yatırımlar olduğunu ifade etti. Filizfidanoğlu, "Sakarya için böyle bir projede yer almaktan gurur duyuyoruz. İnşallah bu okul, başarılı bireyler yetiştirilmesine katkı sağlayacak" dedi.

SAHİPDER Başkanı Musa Aygın da, dernek olarak eğitime verdikleri önemi vurgulayarak, "Bu protokol ile yeni bir eğitim kurumunun temellerini atıyoruz. Geleceğin hafızlarını yetiştirecek bu okulun hayırlı olmasını diliyorum" şeklinde konuştu.

Tören, protokol imzalarının ardından çekilen hatıra fotoğrafları ile sona erdi. 

17B373E3 9010 42D1 B055 73270B7C30A15D3B6919 Cf3B 4837 B9E8 71E299301F31