SMA tedavisinde iki ilaç tedavi rehberinde  SMA tedavisinde iki ilaç tedavi rehberinde

İYİ Parti Sakarya İl Başkanlığı Olağan Kongresi Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Salonun dolduğu kongrede Fatih Akgün tek listeyle seçime girdi.

Kongreye Sakarya Milletvekili ve İYİ Parti Mali İşler Başkanı Ümit Dikbayır, İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, İYİ Parti Sakarya İl Başkan Adayı Fatih Akgün, İYİ Parti İlçe Başkanları, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, Düzce İl Başkanı Yunus Özay Er, Bolu İl Başkanı, Ahmet Örnekbaş, Yalova İl Başkanı Ersin Akyüz, CHP İl Başkanı Ecevit Keleş, Gelecek Partisi İl Başkanı Fatih Sevindik, Yeniden Refah Partisi İl Başkanı, Hidayet Kaya, Demokrat Parti İl Başkanı Zafer Adalet, DEVA Partisi İl Başkanı Mehmet Erdoğan, BTP İl Başkanı Mehmet Sağlam, Saadet Partisi İl Başkanı Hasan Zengin, Milli Yol Partisi İl Başkanı Soner Ekşi, STK temsilcileri, Oda Başkanları katıldı.

Açılış konuşmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Genel Başkan Meral Akşener'in mesajı okundu.

SADECE 5 BİLBOARD VERİLDİ 

Sakarya Milletvekili Ümit Dikbayır ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi; "Bazen düşünürsünüz bazı şeyler nasıl oluyor diye. Siyasi partilerin zaman zaman kampanyaları olur. Bu kampanyalar içinde billboardlar kiralanır. Tüm Türki’den billboard aldık. Koskoca Sakarya’dan sadece 5 billboard verdiler bize. O kadar korkmuşsunuz ki. Ekrem Başkan anlıyoruz bizden korkuyorsunuz da biz sizi seviyoruz yapmayın. O billboardlara ‘Ekrem Başkan sizi seviyoruz, bizden korkmayın’ yazacağız. Biz genel başkanımızla 2016 yılında bir yola çıktık. Başımıza gelmeyen çirkeflikler, hakaretler kalmadı. Biz genel başkanımızla dolaştık, bu sistemin bu ülkeye zarar vereceğini görmüştük, maalesef haklı çıktık. Başımıza gelmeyen kalmadı. Anladık ki biz ya bir yol bulacağız ya bir yol açacağız. Çünkü biz biliyoruz ki cebinde T.C nüfus kağıdı taşıyan her bir vatandaş bu ülkenin sahibidir. Çanakkale’de savaşanların torunlarıyız. Bu ülkeye kimseye peşkeş çektirmeyeceğiz, kimseye çarçur ettirmeyeceğiz dedik. O günleri asla unutmayacağız. Bizlere seçime giremezsin dediler girdik. Mecliste grup kurduk. TBMM’de söz verdiğimiz gibi vatandaşımızın haklarını korumak için soru önergeleri ve kanun teklifleri verdik. Komisyonlarda çalıştık. Ancak bu tekliflerinden bir tanesi bile kabul edilmedi. Her yerde söylüyorum. Ben milletvekili olduğum sürece de söylemeye devam edeceğim.

RAYLI SİSTEMİ SAKARYA'YA KAVUŞTURACAĞIZ

2018 seçimlerinde hiç hak etmediğimiz halde bize FETÖ’cü terörist dediler. Araştırma komisyonu kuralım dedik hayır dediler. Abdestimizden şüphemiz yok, namazımızdan hiç olmaz. Biz asgari ücretten vergi alınmasın dedik hayır dediler. Şehit ailelerine TOKİ'den bir ev verin dedik hayır dediler. Bir evi çok gördüler. Ben ve arkadaşlarım bütün gücümüzle çalıştık ve çalışmaya devam ediyoruz. Önce ülkem sonra partim sonra siz. Hükümetin yapamadığını seçimde aldığımız belediyeler yapıyor. hepsinden Allah razı olsun. Bu belediyelerimiz öğrencilere, çiftçilere, esnaflara destek oldu. Bizim bu hükümetten kurtulmamızın çok neden var. Çözüm süreci diye rezillik çıkardılar, 793 şehit verdik. Kozmik odamıza girdiler, 810 vatan evlatlarımız şehit oldu. Ne oluyor ya savaşta mıyız.  Sizin beceriksizlikleriniz yüzünden neden bizim evlatlarımız öldü? Çok canımızı yakan şeyler var. Yazıklar olsun. Tiyatro oynuyorsunuz. Sert konuşuyorum sonra savcılığa gidiyorum. Cenabı Allah bize bunlardan hesap sormayı nasip etsin. İktidar olacağız. Sayın genel başkanımızı başbakan yapacağız. Ant olsun şart olsun başaracağız. Yedek akçemize el sürenden, tohum bankasını kapatandan hesap soracağız. 

Evlatlarımızın hayalleriyle oynadılar. 1 milyon öğrencimize yurt yağacağız. Parasızlıktan üniversiteye gidemeyen evlatlarımıza sahip çıkacağız. Evlatlarımıza siz sadece okuyun Türkiye Cumhuriyeti sonuna kadar arkanızda olacak. Kadınlarımıza kalkan eli kıracağız. Bugün şiddete uğrayan kadın sığınma evine gidiyor. Kadın niye gidiyor sığınma evine erkek gidecek. İktidar olunca ne yapacağız, çok basit. AK parti hükümetinin indirdiği TC tabelalarını dağa taşa asacağız. Yer gökü kırmızı Türk bayrağı yapacağız.  İktidarımız yakın. Devletin imkanlarını nelere peşkeş edildiğini biliyoruz. Biz çalmayacağız. Çalandan da hesap soracağız. Tank Plaet için elimden geleni yaptım, yapamaya da devam edeceğim. Sakarya’da Katarlılar’a peşkeş çekilen Tank Palet Fabrikasını elinden alıp TSK’ya teslim edeceğiz. Birçok ilde raylı sitem var, açılışlara gidiyoruz. Raylı sistemi Sakarya'ya kavuşturacağız. Sakarya Büyükşehir Belediyesi daha az ödenek alıyor. Ben önerge sundum kabul edilmedi. Sakarya birçok konuda yetim kaldı. Birçok konuda eksiği var. Çalışmalarımız var. Ben Selçuk başkandan razıyım. Teşkilatı ile birlikte üzerine düşen bütün görevleri yerine getirmeye çalıştı. Ama bu peşini bırakacağımız anlamına gelmez daha çok çalışacağız…

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, kongredeki konuşmasında; "Bugün çok farklı duygularla ve bu muhteşem teşkilatın il başkanı sıfatıyla son defa huzurlarınızdayım. Birçoğunuzun yakından şahit olduğu üzere il başkanı seçildiğim 2018 Mayıs’ı benim ve ailem için dönüm noktasıydı. Kurucu liderine ve onun memleketi kurtarabilecek yegane insan olduğuna inanmış on binlerce cesur Sakaryalının il başkanı olma sorumluluğunu daha ilk günden omuzlarımda hissetmiştim. Görev sürrem boyunca sorumluluk duygum bir gün olsun eksilmedi. Aksine her gün daha da arttı. Bu kritik süreçte kıymetli ilçe başkanlarım ve yönetici arkadaşlarım ile birlikte partimizi hep bir adım ileri taşımak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. 

İYİ Parti Sakarya teşkilatını hep birlikte parmakla gösterilecek bir parti haline getirdik. Bugün yine bir dönüm noktası içerisindeyiz. Arkama dönüp baktığımda samimiyetini, sıcaklığını, dostluğunu erinden hissettiğim bir teşkilat görüyorum. Ben hepinizi o kadar çok sevdim ki o kadar çok alıştım ki git deseniz de gidemem. Allah da ayırmasın! Aslında kendimi çok kısmetli hissediyorum. Allah bana çok emek verdiğim bu görevi alnımın akıyla teslim etmeyi nasip etti. Ancak her arkadaşım benim kadar nasip değil kısmetli değil. Onlar bu büyük mücadelenin neticelerini göremeden bu fani dünyadan göçüp gittiler. 

Bugün benim için yeni heyecanların, hedeflerin ve hizmetlerin başladığı bir gün. Büyük emeklerle büyüttüğümüz partimizin iktidar olmasına çok az kaldı. Önümüzdeki ilk seçimde iktidar olacağız. Yıllardır beceriksiz siyasetçilerin elinde oyuncak olan güzel şehrimize hizmet nasıl edilirmiş herkese göstereceğiz. Göreceksiniz hem Sakarya’mızı hem Türkiye’mizi İYİ Parti’nin eserleriyle donatacağız.  Ve adeta Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi her alanda sonsuza kadar ayakta kalacak eserler bırakacağız. Şimdi önümüzde çok önemli seçim var. Ülkemizin kader seçiminde önemli görevlerimiz olacak.  Her birimiz şahsi menfaatlerimiz ve hırslarımızdan arınarak hep birlikte çalışarak hep birlikte çalışarak huzurlu mutlu bir Türkiye'ye kavuşacağız" dedi.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan ise; "

Türkkan; “Ben bu salonu görünce çok duygulandım. Bırakın bize salon vermeyi, yurt gezilerinde çay bile vermediler. Sayın başkanımızın konuşma yapacağı salon bulduk 4 saat sonra iptal ettiler. Salonun elektriğini kestiler çöp arabalarıyla yolunu kestiler. Çöp arabalarının üstünde konuştuk. Parti kuramazsınız, seçilemezsiniz dediler hepsini yaptık. Şimdide iktidara geliyoruz, seni başbakan yapacağız sayın başkanım bizim sözümüz olsun. Türkiye'nin bir anne sevgisine ihtiyacı vardır. Kimse yarınlar ne olacak diye düşünmesin sizi çok güzel bir gelecek bekliyor. Tenceremiz kaynayacak, faturaları düşünmeyeceksiniz. Çocuklar boş çantayla okula gitmeyecek.14 Mayıs'tan sonra millet ittifakı bunları alaşağı edecek. Yolsuzluğun hesabı sorulacak. Sayın genel başkanım İstanbul'a aynı gün olduğu için gelemedi ama kalbi burada hepinize çok selamı var" diye konuştu.

Konuşmaların ardından oy verme işlemine geçildi. 

Seçimin sonuçlanmasının ardından İYİ Parti İl Başkanı Fatih Akgün oldu.

WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.38.37WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.38.37 (1)WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.38.38WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.38.38 (1)WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.38.39WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.41.19

WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.05.37WhatsApp Image 2023-01-08 at 15.05.37 (1)WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.51.05WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.41.05WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.28.49WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.28.49 (1)WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.28.49 (2)WhatsApp Image 2023-01-08 at 14.17.09

WhatsApp Image 2023-01-08 at 13.38.46WhatsApp Image 2023-01-08 at 13.38.46 (1)WhatsApp Image 2023-01-08 at 13.38.46 (2)WhatsApp Image 2023-01-08 at 13.38.47