Söğütlü ve Ferizli ilçeleri sınırları içerisinde yer alacak olan kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesi için ÇED sürecine halkın katılımı toplantısı duyurusu yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2017’de izin vermediği Söğütlü ve Ferizli ilçeleri sınırları içerisinde yer alacak olan kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesi için 3 yıl sonra ÇED olumlu kararı çıkmıştı. Kalker ocağı ve kırma eleme tesisi açmak isteyen Erhan Bayrak, Sakarya Valiliği Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne proje tanıtım dosyasını sunarak ÇED sürecini başlatmıştı. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, sunulan olumsuz kurum görüşleri nedeniyle proje tanıtım dosyasını iade ederek, süreci sonlandırmıştı. Olumsuz görüş alan Erhan Bayrak, maden ruhsatını başka şirkete devretmiş, aldığı maden ruhsatıyla ormanlık alanda maden ocağı için başvuran şirket bu kez ÇED olumlu kararı almıştı.

HALKIN KATILIMI TOPLANTISI YAPILACAK

Sultanbeyli'ye şehit ateşi düştü Sultanbeyli'ye şehit ateşi düştü

Söz konusu kalker ocağı ve kırma eleme tesisi projesi için gerçekleştirilecek faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacak.

Yapılan duyuruda; “Haliloğlu Hafriyat İnşaat Nakliyat Madencilik Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi tarafından, Adapazarı İlçesi Taşkısığı Mahallesi’nde “İR: 81554 (ER: 3287612) NUMARALI KALKER OCAĞI ve KIRMA ELEME TESİSİ KAPASİTE ARTIŞI VE ALAN GENİŞLETME” projesinin yapılması ve işletilmesi planlanmaktadır. Söz konusu proje için Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) Yönetmeliğinin 9. Maddesi gereğince aşağıda belirtilen tarih ve saatte faaliyetle ilgili halkı bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak için “Halkın Katılımı Toplantısı” yapılacaktır” denildi.

Toplantı Yeri : Seyfettin Koç Kıraathanesi

Toplantı Yerinin Adresi : İkizce Müslüm Mah. Park Caddesi No:12 Seyfettin Koç Kıraathanesi

Toplantı Tarihi              : 13/09/2022

Toplantı Saati              : 14:00

Proje Sahibi                : Haliloğlu Harfiyat İnş.Nak.Mad.San.ve Tic.Ltd.Şti

Tel:                              : (0264) 369 15 42

Faks                            : (0264) 369 15 43

ÇED Raporunu Hazırlayan Kuruluş: EMS ÇEVRE ARAŞTIRMALARI SOSYAL HİZMETLER VE EĞİTİM DANIŞMANLIK TİC. LTD. ŞTİ.

Tel                              : (0312) 212 13 67

Faks                           : (0312) 212 23 67