Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Halı, Kilim ve Geleneksel Kumaş Desenleri ASD. öğrenci işleri sergisi; Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümünde 06 Mayıs pazartesi günü saat 14:30’da yapılan açılışın ardından izleyici ile buluştu.

Açılışa Marmara Üniversitesi ve Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Geleneksel Türk Sanatları Bölüm başkanları Prof. Sevim Arslan ve Prof. Didem Atiş, her iki bölümde eğitim vermiş emekli öğretim üyesi Prof. Şerife Atlıhan, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Tonguç Tokol, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü, Halı-Kilim ve Geleneksel Kumaş Desenleri ASD. Başkanı Doç. Naime Didem Öz ile üç üniversitenin öğretim elemanları ve öğrencileri katıldı.

Taraklı'da 19 Mayıs yürüyüşü Taraklı'da 19 Mayıs yürüyüşü

Sergide lisans ve yüksek lisans öğrencilerinin halı ve kilim dokuma, punch ve keçe tekniği ile ürettiği eserler yer alıyor. Sena Karabayır, Hilmi Kahya, Beyza Demir, Nuran Tekin, Kübra Çevik, Feriha Yıldız, Tuğçe Küçükali, Ayşe Ceylan, Nuri Yiğit, Ahmet Coşturan, Çağla Üstün, Gülcan Kündü, Betül Çıta, Merve Şen, Elif Celep, Esma Uludağ, Şükriye Şentürk, Gökçe Ekşi ve İnan Burhanlı'nın eserlerinden oluşan sergi 22 Mayıs 2024 tarihine kadar gezilebilir.