Sakarya'ya gelen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk Spor Salonu'ndaki CHP grup toplantısının ardından Çark Caddesi'nde esnaf ziyareti yaptı, daha sonra caddenin orta bölümünde halka seslendi.

HALK54

Meclis'in tatile girmesiyle birlikte grup toplantılarını her hafta başka bir ilde yapma kararı alan CHP, bugün Sakarya'daydı...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partililerle Atatürk Spor Salonu'nda bir araya gelerek bir konuşma yaptı.

Kılıçdaroğlu Sakarya programı kapsamında Çark Caddesi'nde esnafları da ziyaret etti.

Esnaf ziyaretinin ardından Kılıçdaroğlu, caddenin orta bölümünde halka seslendi. 

Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı Zafer Partisi'nden il binasına 'polis promosyonu' pankartı

Kılıçdaroğlu, “Benim siyaset anlayışımda siyasetçi değil; bu ülkenin esnafı, çiftçisi, balıkçısı, emeklisi, işçisi yani herkes kazanacak. Kaybeden asla olmayacak. Bu ülkenin çiftçisi alın teri döküyor, çiftçiyi toprağa küstürmeyeceksiniz. Benim hedefim, amacım bu. Bunu gerçekleştirmek için de en büyük güvencem sizsiniz, başka kimse değil. Benim bütün umudum sizlersiniz” diye konuştu.

“Halka hesap veren siyasetçiye ihtiyacımız var”
Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:
“Allah’ın izniyle iktidar olduğumuzda ülkede barışı, huzuru, kalkınmayı ve işsizlikle nasıl mücadele ediliri göreceksiniz. Bu ülkede esnaf, çiftçi, taksici nasıl kazanıyor göreceksiniz. Türkiye’nin geleceğini belirleyecek olan sizsiniz. Halka hesap veren siyasetçiye ihtiyacımız var. Hepiniz vergi ödüyorsunuz, esnaf da vergi ödüyor. Esnaf kardeşlerim de duysunlar, iktidar olacağız Allah nasip ederse sizlerin oylarıyla. Esnafın, balıkçıların, çiftçilerin bankalardan ve Tarım Kredi Kooperatiflerinden aldıkları kredinin faizlerini bir hafta içerisinde tamamını sileceğiz. Esnaf da çiftçi de huzur içerisinde olacak. Ahi Evran’ı, dostluğu, barışı, beraber yaşamayı unutturdular bize. Öyle bir noktaya taşıdılar ki komşunun kimliği, inancı, yaşam tarzını sorgulamaya başladık. Bizim kültürümüzde ve geleneğimizde 'komşu komşunun külüne muhtaç' derdik. Niye unuttuk biz bu hasletlerimizi, ne yaparlarsa yapsınlar kazandıracağım. Bu ülkeyi barıştıracağım, hepimiz helalleşeceğiz. Hepimiz beraber yaşayacağız, birlikte yaşayacağız. Bizi ayırmak isteyenlere, bölmek isteyenlere karşı beraber ve bir yürek duracağız. CHP olarak iki kırmızı çizgimiz var; vatanımız ve bayrağımız” ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, son olarak basına kapalı olarak gerçekleştirilecek Kanaat Önderleri Toplantısı’nın ardından şehirden ayrılacak.

x2x2-4x1x11xx1x1-5