Hiranur Vakfı'nın kurucusu Yusuf Ziya G.'in 6 yaşındaki kızını evlendirdiği iddiası sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, Adalet Bakanlığı önüne giderek basın açıklamasında bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu açıklamasında, "Buraya bu kızımızın sesi olmak için geldik. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor" ifadelerini kullandı.

"GERÇEKTEN ÇOK ÖFKELİYİM"
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun açıklamasından satır başları şu şekilde: "Adalet bakanlığının önündeyim. Adaleti sağlayacak olan bakanlığın önündeyim. Adalet Bakanlığı sessizliğini koruyor.

Gerçekten Çok öfkeliyim. İki yıldır bu meseleyi biliyoruz diyorlar. İki yıldır bu meseleyi biliyorsunuz da ne yaptınız? Sistematik bir tecavüz var ve iki yıldır bunu biliyorsunuz. Gıkınız bile çıkmıyor. Bereket versin gazeteciler var bu ülkede. Günlerdir iktidar bir ses verecek mi diye bekliyorum. Aile Bakanlığı'nın ne yaptığı belli değil. Adalet Bakanlığı sessiz. Bir de 'fotoroman' var...

Erdoğan'dan muhalefete sert sözler: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar Erdoğan'dan muhalefete sert sözler: 14 Mayıs'ta bunlara öyle çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar

"HAKSIZLIĞA KARŞI MÜCADELE ETMEK ZORUNDAYIZ"
Altı yaşındaki bir evladımızın uğradığı bu haksızlığın karşısında kimler suskunluğunu koruyor? Değerli arkadaşlarım, buraya, bu evladımızın sesi olmak için geldik. Adalet istiyor bu kız. Bizim evladımız bu kız. Buradan bu evladımıza seslenmek isterim. 84 milyon insan senin yüreğinle aynı acıyı paylaşıyor. Bu ülkenin sağcısı- solcusu, inançlısı - inançsızı, doğulusu - batılısı, kim olursa olsun bu haksızlık karşısında tahammül edemiyor, öfkeleniyor. Hep birlikte bu haksızlığa karşı mücadele etmek zorundayız. Değerli arkadaşlarım, emin olun, emin olun bu haksızlığa dayanamıyorum. Hepimizin evlatları var."