Cumhurbaşkanı adayı Kılıçdaroğlu mitingde yaptığı konuşmada şunları söyledi:

"6 liderin görevi bu ülkenin sorunlarını çözmek. Biz paraya talip değiliz, biz 85 milyonun sorunlarına talibiz. Parayla pulla ilgimiz yok. Kul hakkı yemedim, kul hakkı yedirmeyeceğim. Hepinize sözüm var bu ülkeye baharlar getireceğim göreceksiniz. Bay Kemal eşittir hak hukuk adalet. 

Çiftçi de işçi de emekli de kazanacak. Gençlerimiz iş bulacak. Bir Kemal kurdu bir Kemal kurtaracak diyorsunuz, eyvallah. Ben de size söz veriyorum, 85 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Oy verir ya da vermez, kimseyi ayırmayacağım. Kimseye kem gözle bakmayacağım. Kimseye kin ve öfke duymayacağım. Adalet neyi gerektiriyorsa öyle davranacağım. 

En rahat beni eleştireceksiniz, sevgiyi getireceğim. Her 10 yılda bir krizlere giren Türkiye istemiyorum. Bunları bitireceğim. O kadar sağlam bir yapı kuracağım ki göreceksiniz, devletin itibarı saygınlığı olacak. 85 milyona sözüm var bu ülkede yaşayan hiçbir vatandaşımın yüzünü yere eğdirmeyeceğim. 

Cumhurbaşkanlığı kabinesi Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanlığı kabinesi Resmi Gazete'de

Allah nasip ederse Sakarya'dan bir bakanınız olacak. Sakarya'nın en önemli yatırımlarından birisidir, Tank Palet Fabrikası'nı alacağım."