Geleneksel hale gelen Kurumlar ligi karşılaşmalara Sakarya’nın en gözde futbol heyecanları arasında bulunuyor. Adapazarı Dağdibi Mahallesi’ndeki Arslan Halı sahada yapılan karşılaşmalarda nefes kesen maçlar oynanıyor. Bu yılki karşılaşmalar içinde takımların neler hazırlaması gerektiği ise açıklandı.

İşte o maddeler…

Değişen zamana karşı edindiğimiz ve üstlendiğimiz misyon ve vizyonumuz çerçevesinde sporun her kategorisinin her yaştaki bireye sevdirilmesi ve kazandırılması adına “Yeni Ligler” ve “Organizasyonlarımız” ile ilgili bilgilendirmeleri ilerleyen zamanlarda tüm sporseverlere aktaracağımızın bilinmesini isteriz.

Kurumlar Ligi 5.Sezonu (Başlangıç tarihi ve diğer gelişmeler hakkında ayrıca bilgilendirmeler yapılacaktır) ve yenilenecek/başlatılacak diğer Liglerde “Futbol” kategorisinde, ilimizdeki liglerde “takım kaptanları/sorumlularının” olumlu görüşleri ve talepleri ile yeni getirilecek sistemsel araç gereçlerin halı sahaya entegre edilebilmesi hususları da bir bütün olarak tarafımızca değerlendirildiğinde, devam eden süreçte FIFA Standartlarına uygun 2 Adet Kapalı Halı Sahasını içerisinde barındıran ve geniş / yeterli araç otoparkı bulunan “Arslan Halı Saha” (https://www.instagram.com/arslanhalisaha/ adresinden görsellere ulaşabilirsiniz; Dağdibi, Özel Enka Okulu Karşısı, 54000 Adapazarı/Sakarya adresinde konumlanmıştır) ile Sakarya ilimizde futbol anlamında faaliyetlerimize devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Kurumlar Ligi olarak tarafımızca getirilen yeni ve bu anlamda bölge ve/veya ülke genelinde bir ilke de imza atmış olma ihtimalimiz olan; hiçbir sabit halı saha veya diğer sistemlere bağımlı kalınmamasını sağlayan “Mobil Sistem” Kurumlar Ligi 5.Sezonu itibariyle bünyemize dâhil ediliyor. “Mobil Sistem” kendi içerisinde birçok görevi ifa edecek olan ve Arslan Halı Saha’da uygulanmaya başlanılacak olan; Mobil VAR odası, Mobil Röportaj alanı, Mobil reklam alanı, Mobil canlı yayın aracı vb. birçok uygulayıcı unsuru bünyesinde barındıracak ve Mobil olması nedeniyle “Her An Her Yerde” hizmet sunmaya hazır olacaktır.
“Kurumlar Ligi” olarak sporun sevdirilmesi ve geniş kitlelere yayılması adına evvelce bilgilendirmesini yaptığımız “Mobil Sistem” e bütünleşmiş şekilde, Kurumlar Ligi “Süper Lig” maçlarının “Meta Spor” Youtube kanalından canlı olarak yayınlanacağı, 1.Lig maçlarının da yine aynı şekilde canlı olarak yayınlanabilmesi adına çalışmalarımızın devam ettiğini tekraren bildirmekle birlikte, bu yayınların özel çekim ile kendine özgü kalitede ve bu hizmete mahsus kamera ile gerçekleştirilerek seyir zevkinin de geliştirilmesi adına hizmetinize sunulacağının bilinmesini isteriz.

Kurumlar Ligi olarak, faaliyet anlamında uygulayıcı yönümüzün ötesinde, bunun sosyal medyada geniş kitlelere yayılması, hizmet kalitesinin arttırılması ve diğer unsurlar ile birlikte gelişen ve değişen zaman ile kendini bu anlamda da geliştiren ve değiştiren niteliğe haiz olarak https://app.metaspor.com.tr/futbol/kurumlar-ligi/ web adresimiz; https://www.instagram.com/kurumlarligi/  instagram adresimiz; https://www.youtube.com/channel/UCSfk2ZKXQmYWdEsoVoLk4Lg  “Meta Spor” Youtube kanalımız; “Kurumlar Ligi” Android/İOS mobil uygulamamız (Canlı Skor vb) ile hizmet vermeye devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.

Kurumlar Ligi olarak faaliyetlerimize verdiğimiz önemin bir göstergesi olarak organizasyonda görev alacak kişilere baktığımızda; hakem atamaları için “Kurumlar Ligi Hakem Kurulu” oluşturulup  müsabaka atamalarının Hakem Kurulu tarafından gerçekleşeceği,  gözlemci atamaları “Kurumlar Ligi” yönetiminde ve denetiminde bağımsız ve tarafsız kişilerden seçilmekte; VAR Görevlisi “Kurumlar Ligi” tarafından yine bağımsız ve tarafsız kişilerden atanmakta; Sağlık Personeli ve Güvenlik ise yeterli sayıda olmak üzere ve gerektiğinde müdahale etmek üzere “Kurumlar Ligi” tarafından temin edilmekle birlikte; Röportajcı, Fotoğrafçı, Canlı Skor Yayımlama Görevlisi de yine aynı şekilde tarafımızca temin edilmekle birlikte hazır bulundurulacaktır.

Kurumlar Ligi ve diğer oluşturulacak olan Ligler ile ilgili diğer bilgiler için https://app.metaspor.com.tr/futbol/kurumlar-ligi/ web sayfamızı takip ediniz.
Futbolun yanında yine çalışmalarını sürdürdüğümüz “Ayak Tenisi, Basketbol, Voleybol, Masa tenisi ve satranç gibi turnuvalara da ev sahipliği yapmak üzere “Kurumlar Ligi” bünyesinde en kısa zamanda bu tip altyapı ve uygulamaları da hizmete sunacağız. Bu anlamda spora hak ettiği değerin verilmesi adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
“Kurumlar Ligi” olarak her zaman sporun ve sporcunun yanında olacağımızın bilinmesini isteriz.

Saygılarımızla.