Cezaevinden izinli çıkan şahsı öldürmüştü! Bungalov tesisindeki cinayette flaş gelişme Cezaevinden izinli çıkan şahsı öldürmüştü! Bungalov tesisindeki cinayette flaş gelişme

Korkunç olay, 18 Nisan Perşembe günü Akyazı ilçesi Erdoğdu Mahallesi'nde meydana gelmişti. İddiaya göre, annesi Mükerrem Y.den (64) bir miktar para alan ve tekrar isteyince ret cevabı ile karşılaşan Ö.Y. (42) öfkelendi. Ö.Y., maddi ve ailevi sorunları iddiası ile benzin dökerek annesi ve kendisini yaktı. Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. İlk müdahalesi olay yerinde yapılan talihsiz kadın, ilk olarak Akyazı İlçe Devlet Hastanesi'ne buradan da Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Vücudunda 2 ve 3'üncü derece yanıklar oluşan ve hayati tehlikesi bulunan Mükerrem Y., buradaki müdahalelerinin ardından Kocaeli Şehir Hastanesi Yanık Ünitesi'ne sevk edildi. Annesini yaktıktan sonra olay yerinden kaçan ve jandarma ekiplerince yakalanarak gözaltına alınan vicdansız evlat çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hastanede tedavisi süren anne Mükerrem Y.'den ise 32 gün sonra acı haber geldi. Talihsiz kadın, tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Anne Mükerrem Y.'nin Akyazı'da toprağa verileceği öğrenildi.