Pamukovalı yazar 8 Aralık'ta İstanbul'a gitti ve TÜYAP'a katıldı. 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarını 450 bini aşkın okur ziyaret ederken, Pamukovalı yazar da okurları ile buluştu. Kitabından alarak kendisine destek olan okurları ile hatıra fotoğrafları çektiren genç yazar ilgi gördü.

Diyarbakır’dan Akyazı’ya selam getirdiler Diyarbakır’dan Akyazı’ya selam getirdiler

Rabia Deniz Konuk, Ask Mevsimi kitabı için şu ifadelere yer verdi.” Aşk, her zaman imkânsız mıdır? Aşk, engel tanır mı? Kimi zaman belki felaketlere yol açabilecek bile olsa aşk denen nesneden vazgeçemez ve peşinden gittiği aşkı ile kendi hikâyesini yazar insanoğlu. Bir çeşit Paris Aşıklar Kenti’nin kafe versiyonu olarak Aşıklar Kafesi'ni okurken aşk denen duygunun paha biçilemez bir şey olduğunu, nasıl bir tutkuyla meftun ettiğini bir kez daha göreceksiniz” diye konuştu.

RABİA DENİZ KONUK KİMDİR?

997 yılında Sakarya'nın Pamukova ilçesinde doğdu. 3 kardeşin en büyüğü. Liseden sonra radyo,TV, gazete, dergi, vb tarz alanlara olan ilgisinden dolayı İlk orta lise öğrenimini yine Pamukova'da tamamladı. Karabük Safranbolu Üniversitesinde 2 yıllık radyo TV ön lisans bölümünü bitirdi. Uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ÇİLEK MEVSİMİ adlı kitabı çıkardı.