Odadan yapılan açıklamada; "

70.Yıl Balomuza katılım sağlayan Sakarya Vali Yardımcısı Sayın Ersin Emiroğlu , AK Parti Milletvekili Sayın Ali İnci, Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Sayın Ayça Taşkent, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Sayın Prof. Dr. Murat Arslan, Sakarya İl Tarım ve Orman Müdürü Yardımcısı Veteriner Hekim Özgür Özcan, TVHB Yönetim Kurulu Üyesi Melike Baysal, İstanbul Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erdinç Orhan, Trakya Bölgesi VHO Başkanı Polat Türkoğlu, Kocaeli VHO Başkanı Mehmet Bostancı, Düzce VHO Başkanı Şerif Ali Karanfil, Zonguldak-Bartın-Karabük VHO Başkanı Önder Alkan, Eskişehir-Bilecik VHO Başkanı Erdinç Yuva, Uşak VHO Başkanı Özgür Uğur , Tarım ve Orman İlçe ve Şube Müdürleri, şehrimizde farklı alanlarda  görev yapan Veteriner Hekimler ve ailelerine bu güzel gecede bizlerle birlikte oldukları için teşekkür ederiz.  

Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve şehitlerimiz için saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan gecede Türk Veteriner Hekimleri Birliği için Nebil Özgentürk tarafından hazırlanan Cumhuriyetimizin 100. Yılında Veteriner Hekimler isimli belgesel davetlilere izletildi. Ülkemiz için kurtuluştan kuruluşa ve genç Cumhuriyetin, 100 yaşına gelişine kadar Veteriner Hekimlerin ülkemiz için neler yaptığı, neleri başardığı davetlilere belgesel ile anlatıldı.
Ardından açılış ve protokol konuşmalarının gerçekleştiği bolada konuşma yapan Sakarya Vali Yardımız Sayın Ersin Emiroğlu, milletvekillerimiz Sayın Ali İnci ve Sayın Ayça Taşkent konuşmalarında Veteriner Hekimlerin toplum sağlığı ve hayvan sağlığı için zorlu şartlar altında büyük bir mücadele verdikleri bir kez daha dile getirerek, Sakarya Veteriner Hekimler Odasının 70. Yılı dolayısıyla Veteriner Hekimlerimizi tebrik ettiler. Kendilerine Veteriner Hekimlik mesleğine gösterdikleri yakınlık, sorunlarımıza gösterdikleri ilgi ve balomuza katılımlarından dolayı bir kez daha teşekkür ediyoruz. Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ise konuşmasında Veteriner Hekimlerin ülke tarihimiz boyunca yaptığı mesleki faaliyetleri, günümüzde yaşadıkları sıkıntılar ve çözüm için yapılması gerekenlerden bahsederek odamızın kuruluşunun 70. yılını kutladı ve geceye yoğun ilgi gösteren meslektaşlarımıza teşekkürlerini iletti. Biz de yönetim kurulu olarak kendisine bu anlamlı günümüzde Sakarya’da bizlerle birlikte olduğu için bir kez daha basınımız aracılığıyla teşekkür etmek isteriz.

Dalgalar kuvvetlendi, cankurtaranlar kırmızı bayrak çekti Dalgalar kuvvetlendi, cankurtaranlar kırmızı bayrak çekti

9 Mart 1954 yılında yürürlüğüne giren 6343 sayılı Veteriner Hekimliği Mesleğinin İcrasına, Türk Veteriner Hekimleri Birliği İle Odaların Teşekkül Tarzına Ve Göreceği İşlere Dair Kanun’ a istinaden Sakarya Bölgesi Veteriner Hekimler Odası 20/05/1954 tarihinde ilk toplantısı yapılarak bölge odası olarak kurulmuş ve günümüze kadar toplum ve hayvan sağlığı için çalışan bölgemizdeki Veteriner Hekimlerle birlikte aktif olarak görevlerini yerine getirmiş ve getirmeye devam etmektedir. 70 Yıllık süreçte Kocaeli Veteriner Hekimler Odası, Bolu Veteriner Hekimler Odası, Zonguldak-Bartın-Karabük Veteriner Hekimler Odası ve Düzce Veteriner Hekimler Odası Sakarya Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası içinden ayrılarak kurulmuş ve odamız günümüzde bölge odası Sakarya Veteriner Hekimler Odası ismiyle yoluna devam etmektedir. Sakarya’mızın il oluşundan bugüne kadar büyüyerek var olan ve varlığını sürdüren odamızın bugüne gelmesinde emekleri olan tüm önceki oda başkanlarımıza ve yönetim kurullarına minnetlerimizi sunarız. Düzenlenen gecemizde hem ülkemize, hem mesleğimize, hem de odamıza uzun yıllar hizmet vermiş olan meslek büyüklerimize, mesleğimize kattıkları değerler için Meslekte 50.Yıl ve 40. Yıl Teşekkür Plaketleri takdim edildi. Gecede Uzman Veteriner Hekim Osman Bakış (56 yıl), Veteriner Hekim Ahmet Kadıoğlu (49 yıl) , Veteriner Hekim Nezir Sever (46 yıl) Veteriner Hekim Öztürk Avcı (44 yıl), Veteriner Hekim Osman Timur Demir (41 yıl)  teşekkür plaketlerini TVHB Başkanı Prof. Dr. Murat Arslan ve  oda başkanlarından teslim aldılar.

Ödül töreni sonrasında sahne alan orkestra ile Veteriner Hekimler ve ailelerinin eğlence içinde bir gece geçirmesi ve biraz olsun mesleki streslerinden uzaklaşarak 70. Yılımızın kutlanmış olması yönetim kurulu olarak bizleri fazlasıyla mutlu etmiştir. Çünkü Veteriner Hekimler uzun zamandır hak kayıplarına uğramaları, vazifeleri başında yaşadıkları şiddet vakaları, ağır ve stresli çalışma şartları ile oldukça yıpranmış bir meslek grubunun üyeleridir. Geceye katılarak bizleri yalnız bırakmayan tüm misafirlerimize teşekkür ederiz" denildi. 

Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.44 Dd295541Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.44 428Dadd3Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.44 7F0Fb5A0Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.43 3B5F44D6Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.43 0Dd6F34EWhatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.43 2F12E4F3Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.42 38C24913Whatsapp Görsel 2024 05 20 Saat 21.50.41 4Baf97C1