Klorlama çukuruna düşen küçük kızdan sevindirici haber geldi Klorlama çukuruna düşen küçük kızdan sevindirici haber geldi

TV 264 ekranlarında canlı olarak yayınlanan ‘Teras Sohbetleri’nde gazeteciler Hüseyin Cumalı, Nurettin Eryılmaz ve Müjdat Çetin gündemi değerlendirdi. Geçen bir önceki programda, “Seçim yenilgisi bir piramit gibi düşünürsek bunun en tepesinde AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz var. Bunu hep böyle söyledim ve söylüyorum. En büyük sorumlu Ali İhsan Yavuz’dur. Ancak piramidin en tepesinden aşağıya doğru bakmanın zamanı geldi. Aşağıya doğru inince ilk önümüze çıkan isim AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever’dir “dedi.

Geçen program Sakarya’da 7 belediye kaybedildiğini anımsatan Hüseyin Cumalı, “Sakarya’da 7 belediye gittiyse Başkan Yunus Tever de artık gitmelidir. Çok net söylüyorum. Artık zamanı geldi ve 6 yıldır il başkanı olan Yunus Tever il başkanlığından gitmelidir” dedi. Gazeteci Hüseyin Cumalı’nın geçen hafta yaptığı bu çıkış şehirde gündem oldu. Şehrin genelinin kendisi gibi düşündüğünü anımsatan Hüseyin Cumalı, geçen programda usta kalem Nurettin Eryılmaz’a yine düşüncesini sordu. Gazeteci Eryılmaz’da, “ Artık değişim zamanı geldi. Bence de İl Başkanı Yunus Tever il başkanlığında ayrılması gerekir” dedi.

Sakarya Yenigün Gazetesi Genel Yayın Müdürü Müjdat Çetin ise il başkanının ayrılması fikrine katılmadığını dile getirdi. Ülke genelinden bazı örnekler de veren Çetin, “İl Başkanı Tever kalmalıdır” dedi. AK Parti Seçim İşleri Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’un il başkanlığı seçimini kaybettiğini ve birçok ilçe başkanının başarısız olmasına rağmen belediye başkanı yapıldığını anımsatan Çetin, “Çekilen cefanın bir de cefası olmalıdır. Sakarya Marmara bölgesinde 7 belediye kaybetmesine rağmen başarılıdır. İl başkanı kalmalıdır” dedi.

Gazeteci Cumalı ise düşüncesinde ısrar ederek, “AK Parti’nin kalesi olan Sakarya’da 7 belediye kaybedildiyse, 7 belediye gittiyse il başkanı Yunus Tever başkanlıktan gitmelidir. Ayrıca 6 yılda yapacağını da yapmıştır” diye konuştu.