Sakaryaspor, play-off finalinde karşılaştığı Bodrum FK maçındaki saha olayları nedeniyle TFF Hukuk Müşavirliğince PFDK'ya sevk edildi.

Türkiye Futbol Federasyonu internet sitesinde yayımlanan sevk kararı şu şekilde:

1- SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü’nün 30.05. 2024 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-BODRUM FK Trendyol 1. Lig Play Off müsabakasındaki “çirkin ve kötü tezahüratı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 53. maddesi uyarınca, “saha olayları” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca ve “talimatlara aykırı hareketleri” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi, 2023-2024 Sezonu TFF 1. Lig Müsabakaları Statüsü’nün 6/5 ve Ek-1 maddesi ile Süper Lig ve 1. Lig Yayın Talimatı’nın 8/5 ve 9. maddeleri uyarınca PFDK'ya sevkine,

SAKARYASPOR A.Ş. Kulübü görevlisi OSMAN KAYA’nın aynı müsabakadaki “saha olayı” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. maddesi uyarınca 07.06.2024 tarihinden itibaren tedbirli olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.

Sakaryaspor bayram nedeniyle ilgisiz mi kaldı Sakaryaspor bayram nedeniyle ilgisiz mi kaldı

2- BODRUM FK Kulübü’nün 30.05.2024 tarihinde oynanan SAKARYASPOR A.Ş.-BODRUM FK Trendyol 1. Lig Play Off müsabakasındaki “7 futbolcusunun sarı kart ve 1 futbolcusunun kırmızı kart görmesi nedeniyle takım halinde sportmenliğe aykırı hareketi” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 40. maddesi uyarınca PFDK'ya sevkine karar verilmiştir.