Pamukova ilçesinde yaşanan olayda, bazı hayvanseverler kedinin bir şahıs tarafından demir sopayla eziyet edildiğini söyleyerek kamera kaydını sosyal medyada paylaştı.

Sosyal medyada yetkili merciler etiketlenerek yayılan görüntü infial yarattı. Video paylaşımının ardından bazı hesaplar görüntüde kedinin adama saldırdığını ve adamın da saldırıyı önlemek için kediye sertçe vurduğunu ifade ederken, bazı kullanıcılar ise adamın canilik yapıp kediye saldırdığını iddia etti.

Sosyal medyada yayılan bu görüntüler sonrası Sakarya Valiliği bir açıklama yaptı. Valilik, videoda kediye vuran kişinin Pamukova Cumhuriyet Savcılığının talimatıyla gözaltına alındığını duyurdu.

Valiliğin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

Kocaeli'de masaj salonunda korkutan yangın Kocaeli'de masaj salonunda korkutan yangın

"Bugün bazı basın-yayın kuruluşlarında ve sosyal medya platformlarında, ilimiz Pamukova ilçesinde bir kişinin kediye kötü muamelede bulunduğuna dair görüntüler paylaşılmış olup, İlimiz Pamukova çekildiği anlaşılan olayla ilgili olarak kedinin sahibinin şikayeti üzerine görüntüde yer alan kişi Pamukova Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla gözaltına alınmış ve olaya ilişkin adli tahkikata başlanmıştır.Kamuoyuna saygıyla duyurulur."