Sakarya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Turhan Salihoğlu, esnaf ve sanatkarların fiyatlardaki yükselmelerden dolayı fiyat veremez duruma geldiğini belirterek, üyelerine dağıttıkları fiyat tarifelerinin takibinin yapılmasında kurumlardan ve belediyelerden yardımcı olmalarını istedi.

Başkan Salihoğlu, "Dünya ve ülkemiz zor günlerden geçiyor. İnsanlar maddi ve manevi kayıplara uğramış, bu olumsuzluklardan faydalanan fırsatçılarda türemiştir. Bizler ekonomik sıkıntılar, arkasından Irak ve Suriye'de olan savaşların sorunları, pandemi ve son olarak fiyatlardaki yükselmeler esnaf ve sanatkarı fiyat veremez duruma getirmiştir. Fiyat verirken utanmaktadır. Artık çocuklar bile 'gene mi zam' diyerek esnafa esprili olarak tavır koymaktadır. Bu kara bulutların geçmesini bekliyoruz. Bizlerin yerelde yetkili kurumlardan ve belediyelerden beklentisi, Sakarya Esnaf ve  Sanatkarlar Odaları Birliği'nin onayladığı odaların üyelere dağıttı fiyat tarifelerinin takibinin ypaılmasında yardımcı olmaları. Çünkü Vatandaş işyerine girdiğinde fiyat tarifelerini gördüğünde ödeyeceği fiyat odur. Üst rakam istenemez, suçtur. Bu tarifelerin güncel hayatımıza genişleyerek girmesi fırsatçılığın, merdiven altının ve kayıt dışının önüne geçecektir." dedi.

Ayçiçek yağı fiyatlarına zam geldi! Ayçiçek yağı fiyatlarına zam geldi!

Başkan Salihoğlu, "Genelde ise mecliste hazırlanan torba yasanın içine vergi, SGK, esnaf kredi kefalet ödemeleri, sicil affı, belediyelere olan ödemeler, kredi kartı gibi sorunlar için yeni bir beyaz sayfa açılmasını bekliyoruz. Esnaf ve sanatkarımız bu zor günlerde desteklenmelidir" dedi.