İnsan Kaynakları Profesyonelleri Derneği (PİKDER) öncülüğünde 29 Ekim Cumartesi günü şirketler arası Dragon Bot yarışı düzenlendi. ALESTA Kürek Kulübü ile antrenmanlara 1 ay önce başlayan AGDAŞ,AKGIDA, AKTÜL KAĞIT, DRC KAUÇUK, ISILSAN, NEUTEC, OTOM, SEDAŞ ve YILGENCİ şirketlerinin katılımıyla toplam 9 firma toplam 15 takım ile kıyasıya yarıştılar.

150 sporcunun yanısıra izleyici ve taraflar ile birlikte yaklaşık 500 kişinin katıldığı 5nokta4 tarafından gerçekleştirilen organizasyona 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamasıyla başladı. Sıralama turlarıyla başlayan yarışma eleme turları ile devam etti. Toplam 20 defa kürek çekilen yarışma sonucunda yarı final mücadesinde AGDAŞ’ı eleyen SEDAŞ ile ISILSAN’ı eleyen NEUTEC finale kaldı. Kıyasıya geçen mücadele sonucu 200 metrelik parkurda rakibini 1 metre geride bırakmayı başaran NEUTEC şampiyonluğa ulaştı. Yarışmanın ikincisi SEDAŞ, üçüncüsü ISILSAN oldu.

Organizasyonun öncüsü olan PİKDER’in Genel Sekreteri Senem İşcioğlu yaptığı açıklamada “Bu tarz organizasyonlar şehrimize renk katmakta, bu vesile ile istihdam noktasından tercih edilen şehir olma yolunda kattı sağlamaktadır. Daha önce bir çok kez düzenlenen basketbol ve masa tenisi turnuvaları düzenledik. Bu etkinliklerde bize gelen geri bildirimlerden biliyoruz ki turnuvaya katılan çalışanların sağladığı birlikteliğin, takım çalışmasının iş yaşantılarına pozitif etkisini azımsanmayacak kadar fazladır.” dedi.

Sokak sokak gezip dert dinliyor! Farklı bir başkan: Koray Oktay Özten Sokak sokak gezip dert dinliyor! Farklı bir başkan: Koray Oktay Özten

Yarışmaların 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda gerçekleşmesinin bayram coşkusunun arttırdığını dile getiren İşcioğlu organizasyonun başarılı bir şekilde gerçekleşmesinde çok büyük emekleri olan ALESTA Kürek Kulübüne, 5nokta4 Etkinlik ve İletişim Ajansına ve bu tarz organizasyonlara katılarak çalışanlarına değer veren tüm firma yöneticilerine teşekkür ederek sözlerini tamamladı.