İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçarslan, bugün gerçekleştirilen kongrede görevini Fatih Akgün'e devretti. 

Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hukuki ve ahlakidir Devlet Bahçeli: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın adaylığı hukuki ve ahlakidir

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan, kongredeki konuşmasında; "Bugün çok farklı duygularla ve bu muhteşem teşkilatın il başkanı sıfatıyla son defa huzurlarınızdayım. Birçoğunuzun yakından şahit olduğu üzere il başkanı seçildiğim 2018 Mayıs’ı benim ve ailem için dönüm noktasıydı. Kurucu liderine ve onun memleketi kurtarabilecek yegane insan olduğuna inanmış on binlerce cesur Sakaryalının il başkanı olma sorumluluğunu daha ilk günden omuzlarımda hissetmiştim. Görev sürrem boyunca sorumluluk duygum bir gün olsun eksilmedi. Aksine her gün daha da arttı. Bu kritik süreçte kıymetli ilçe başkanlarım ve yönetici arkadaşlarım ile birlikte partimizi hep bir adım ileri taşımak için elimizden geleni yapmaya çalıştık. 

İYİ Parti Sakarya teşkilatını hep birlikte parmakla gösterilecek bir parti haline getirdik. Bugün yine bir dönüm noktası içerisindeyiz. Arkama dönüp baktığımda samimiyetini, sıcaklığını, dostluğunu erinden hissettiğim bir teşkilat görüyorum. Ben hepinizi o kadar çok sevdim ki o kadar çok alıştım ki git deseniz de gidemem. Allah da ayırmasın! Aslında kendimi çok kısmetli hissediyorum. Allah bana çok emek verdiğim bu görevi alnımın akıyla teslim etmeyi nasip etti. Ancak her arkadaşım benim kadar nasip değil kısmetli değil. Onlar bu büyük mücadelenin neticelerini göremeden bu fani dünyadan göçüp gittiler. 


Bugün benim için yeni heyecanların, hedeflerin ve hizmetlerin başladığı bir gün. Büyük emeklerle büyüttüğümüz partimizin iktidar olmasına çok az kaldı. Önümüzdeki ilk seçimde iktidar olacağız. Yıllardır beceriksiz siyasetçilerin elinde oyuncak olan güzel şehrimize hizmet nasıl edilirmiş herkese göstereceğiz. Göreceksiniz hem Sakarya’mızı hem Türkiye’mizi İYİ Parti’nin eserleriyle donatacağız.  Ve adeta Cumhuriyetimizin ilk yıllarında olduğu gibi her alanda sonsuza kadar ayakta kalacak eserler bırakacağız. Şimdi önümüzde çok önemli seçim var. Ülkemizin kader seçiminde önemli görevlerimiz olacak.  Her birimiz şahsi menfaatlerimiz ve hırslarımızdan arınarak hep birlikte çalışarak hep birlikte çalışarak huzurlu mutlu bir Türkiye'ye kavuşacağız" dedi.