Sakarya Ticaret Borsası'nın (STB) yeni başkanı Mustafa Genç, yeni dönemle ilgili "Biz makamdan güç almaya değil makama güç vermeye, üyelerimize ve ilimize hizmet vermeye geldik" açıklamasında bulundu.

Sakarya Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Mustafa Genç borsa seçimlerinin katılımcı ve demokratik ortamda yapıldığını belirterek yeni dönem ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Seçime katılarak demokratik haklarını kullanan üyelerimize teşekkür ediyorum. Yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere güvenerek oy veren tüm üyelerimize, bu süreçte yanımızda olan dost ve arkadaşlarımıza, süreci yakından takip eden basın kuruluşlarımıza şahsım ve yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum.

Üyelerimizin gösterdikleri teveccüh ile yeni hedeflerle hizmet bayrağını daha ileriye taşımak için bu görevi üstlendik. Komitelerde ve mecliste yer alan tüm arkadaşlarımız sektöründe başarılı, deneyimi yüksek kişiler. Bundan sonra üye taleplerine duyarlı, üye memnuniyetini ön plana alarak, üyemiz ve ilimiz sorunlarının çözümüne katkıda bulunacağız. Bizlere verilen bu sorumluluğu en iyi şekilde yerine getirmek için tüm arkadaşlarımızla ortak paydamız Sakarya için çalışacağız. Ben değil biz anlayışıyla görev yapma arzusu içindeyiz.

Bizim için seçim süreci bitmiştir. Bundan sonra görev zamanıdır. Ufkun ötesini görme zamanıdır. Üyelerimizden ve tecrübelerimizden aldığımız güçle; özellikle tarım ve hayvancılık sektörünün sorunlarının çözümü ve gelişmesi için elimizden gelen bütün çabayı göstereceğiz. Tarım sektörünün sacayakları olan kamu, özel sektör ve ilimizdeki sivil toplum örgütleriyle güçlü işbirliği içinde projelere imza atacağız.

İşverenin üzerindeki EYT yükünü hafifletecek kredi paketi için hazırlıklar başladı İşverenin üzerindeki EYT yükünü hafifletecek kredi paketi için hazırlıklar başladı

Yeni dönem Meclis ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte belirlediğimiz vizyon çerçevesinde çözüm üreten, kurumsallaşma yolunda üyeleri ile birlikte kenetlenen bir Borsa olacağız. Sakarya'nın kalkınması, tarım, hayvancılık, turizm ve sanayide bölgesinde rekabet edebilir bir İl olması için çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın”. İfadelerini kullandı.

Mustafa Genç kimdir?
Sakarya ili Karasu ilçesi Adatepe Köyünde 1976 yılında doğdu. Evli ve 3 çocuk babasıdır. İş insanı Mustafa Genç bölge çiftçisine hizmet etmek ve ilimiz ekonomisine katma değer yaratmak amacıyla 1987 yılında kardeşleriyle birlikte Aile Şirketi olarak başladığı ticari faaliyetine ÖZGENC TARIM ÜRÜNLERİ LİMİTED ŞİRKETİ yönetim kurulu başkanı olarak devam etmektedir.

2013-2017 yılları arasında Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyeliği ve Sakarya Ticaret Borsası tarafından kurulan Adapazarı Ticaret Borsası Özel Gıda Kontrol Laboratuvarı’nda aynı dönemde yönetim kurulu başkanlığı görevlerini üstlenmiştir.