23 yıldır dinmeyen acıyı boğazları düğümlenerek anlattılar 23 yıldır dinmeyen acıyı boğazları düğümlenerek anlattılar

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından Sakarya'da 1000'e yakın öğrenci ile 5 hafta boyunca 7 ilçede 8 farklı okulda gerçekleştirilen TÜGVA Ortaokul Yaz Okulu'nun kapanış programı AKM'de gerçekleştirildi.

"Bir Yaz Bin Gelecek" sloganı ile her yaz 81 il’de ortaokul öğrencileri için yaz okulu düzenleyen TÜGVA, bu yaz Sakarya'da rekor sayıya ulaştı. 7 ilçe, 8 okulda buluşan 1000'e yakın öğrenci 5 hafta boyunca öğleden önce Kur'an-ı Kerim, Elif Bâ, Değerler Eğitimi dersleri aldı, öğleden sonraları ise spor dersleri alıp, gezilere, etkinliklere katıldılar. 5 hafta süren Yaz Okulu serüveni şiirler, gösteriler, ilahi grubu ve duaların yapıldığı kapanış programı ile son buldu. AKM'de gerçekleştirilen kapanış programına şehir protokolü, eğitmenler, öğrenciler ve velilerin yoğun ilgisi vardı.

TÜGVA İl Temsilcisi Murat Selim Deveci yaptığı konuşmada, "Gençlerimiz bizlerin bugünü, yarını, geleceğidir. İnşallah güzel bir yaz okulu dönemini geride bıraktık. Öğrencilerimiz eğitimlerini aldılar ve kuranı kerim okumayı da öğrendiler. İnşallah öğrencilerimiz öğrendiklerini ömür boyu hayatlarında kullanırlar" dedi.

Kapanış programında söz alan TÜGVA Sakarya İl Ortaokul Koordinatörü Ömer Yeşilyurt “TÜGVA olarak bir düsturumuz vardır; Aklı selim, kalbi selim, gönlü selim gençler yetiştirmek. Yaz Okulunu bunun en güzel örneği olduğunu görüyorum. Bizler her zaman milli, manevi değerlere sahip gençler yetiştirmek istiyoruz, tek gayemiz budur” dedi.