Kazım Kurt başkanlığında toplanan Eskişehir Odunpazarı Belediyesi'nin mayıs ayı meclisinde gündem dışı söz alan CHP Meclis Üyesi Cenk Sungur, Sakarya'daki TÜRASAŞ ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu Muhtarın vefatı sonrası o mahallede yeni seçim tarihi belli oldu

TÜRASAŞ'ın Sakarya Bölge Müdürlüğü'nde büyük çaplı bir hırsızlık olayı yaşandığı öne sürülen olayda kamuoyuna yansıyanlar, CHP Meclis Üyesi Cenk Sungur tarafından mecliste konuşuldu.

TÜRASAŞ ile ilgili kamuoyuna yansıyan iddialara dikkat çeken Sungur'un açıklamalarından öne çıkan satırbaşları ise şöyle oldu;

“Bildiğiniz üzere ülkemizin ve şehrimizin en köklü kurumlarından, lokomotif sanayiinde birçok ilke imza atan Devrim arabası ve Karakurt’un üretildiği eski adıyla TÜLOMSAŞ yeni adıyla TÜRASAŞ hakkında son günlerde kurum tarihine ve şehrimize yakışmayan iddialar kamuoyuna yansımıştır."

TAŞERON FİRMA 20 TON BAKIR ÇALDI İDDİASI!
"100 yılı aşkın süredir başarılarıyla şehrimizin gurur kaynağı olan bu kurum son günlerde maalesef hırsızlık, yolsuzluk iddialarıyla gündemden düşmemektedir.

Kamuoyuna yansıyan iddialara göre TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü’nün hizmet aldığı bir taşeron şirket tarafından tesis içinde bulunan 20 tona yakın bakır hurda çalınmış, hatta benzer bir durum Sakarya’daki fabrika için de gündeme gelmiştir.

Kamuoyunda sıkça yer bulan bu iddialarla ilgili TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü’nden ve yetkililerden herhangi bir açıklama bugüne kadar yapılmamıştır. Fabrikada çalışan dostlarımız da bu iddiaların TÜRASAŞ yönetimi tarafından bilindiği fakat sessiz kalındığı konusunda iddialarda bulunmaktadır.

HIRSIZLIK İDDİALARI DOĞRU MU?
"Bu konunun oldu bittiye getirilmemesi için takipçisi olacağımızı belirterek yetkililere şu soruları yöneltmek istiyorum: TÜRASAŞ Bölge Müdürlüğü’nde meydana geldiği kamuoyuna yansıyan milyonlarca liralık hırsızlık iddiaları doğru mudur?

İddia edilen bu hırsızlık olayıyla ilgili herhangi bir adli işlem, soruşturma, işten çıkarma olmuş mudur? Bahsi geçen taşeron firma TÜRASAŞ içerisinde hala hizmet vermekte midir? AK Parti Meclis Üyelerini de konuyu yakından takip etmeye davet ediyoruz.”