CHPli başkan polisle zabıtayı karşı karşıya getirdi... Kaçak su baskınına zabıta engeli CHPli başkan polisle zabıtayı karşı karşıya getirdi... Kaçak su baskınına zabıta engeli

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi BYD, Sandıkçı ile Sakarya'da 3 Mayıs Cuma günü görkemli bir törenle hizmete başladı.

Arifiye ilçesi Hanlıköy Mahallesi'nde gerçekleşen törene Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz, Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, AK Parti Sakarya Milletvekilleri Ertuğrul Kocacık ve Murat Kaya, SATSO Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, APEK Başkanı Sebahattin Karasakal, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Arifiye Belediye Başkanı İsmail Karakullukçu, Serdivan Belediye Başkanı Osman Çelik, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Müdürü Erhan Çavuş, Sakarya Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) Müdürü Tekin Kaya, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, STK Başkanları ve temsilcileri, siyasi parti temsilcileri ve iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Yoğun ilgiye sahne olan açılış töreninde Sandıkçı Otomotiv Genel Müdürü Harun Sandıkçı, misafirlerini ağırlayarak BYD ile gerçekleştirdikleri iş birliğinin heyecanını dile getirdi.

Törenin ardından misafirler, BYD'nin son teknoloji harikası modellerini inceleme imkanı buldu. Dünyanın ilk seri üretim şarj edilebilir hibrit otomobili olan SEAL U DM-i ve tamamı elektrikli ATTO 3, katılımcılardan büyük beğeni topladı.

Kurdele kesiminden önce gerçekleştiren konuşmalarda, BYD Sandıkçı Genel Müdürü Harun Sandıkçı, "Az sonra BYD'nin en yenilikçi teknolojileriyle Türkiye'ye sunduğu araçları test etme, kullanma imkanına sahip olacaksınız. Gerçekten çok yeni teknolojiler. Bu yeni teknolijileri hem kullanırken, hem izlerken, Sandıkçı'nın size sunmuş olduğu rahat kullanım imkanı, rahat test etme imkanına sahip olacaksınız. Bu yüzden Sakarya halkı, çevre halkı bu konuda çok şanslı. Açılışımıza katıldığınız için hepinize çok teşekkür ediyoruz." dedi.

BYD Türkiye Genel Müdürü İsmail Ergun ise, "Biraz önce bahsedildi BYD dünyanın 1 numaralı elektrikli araç üreticisi. Bu lider üreticinin Sakarya ilindeki bayisi BYD Sandıkçının açılış törenine hepiniz hoşgeldiniz. Sandıkçı ailesi kurulduğu günden buyana temsil ettiği markaları başarılı bir şekilde temsil etmiştir. Doğruyu söylemek gerekirse esnaf ruhundan hiç bir zaman vazgeçmemiştir. Ticaret hayatında çok başarılı bir aile olmuştur. Ben kendilerine huzurlarınızda böyle bir lider markanın bayiliğini Sakarya'ya getirdikleri için çok teşekkür ediyorum. BYD'nin bayilerinin bir özelliği var. Biliyorsunuz elektrikli otomobil pazarı ve şarj edilebilir hybrid pazarı henüz yeni yeni büyüyor. Birçok yanlış bilinen doğrular var, birçok bilgi eksiklikleri var. Bizim bayilerimizde elektrikli otomobil danışmanlarımız var. Marka bağımsız olarak bu konuda bilgi edinmek isteyenlere, her müşterimize bilgi vermekle yükümlüler. O yüzden bizim BYD bayilerimiz o ilin birer elektrikli araç danışman merkezleridir. Onun için Sakarya ilindeki tüm tüketicileri bayilerimize bekliyoruz." dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, "Bu güzel iş yerinin hayırlı uğurlu olmasını Cenab-ı Hak'tan diliyorum. Dünyanın en iyi markalarından biri olan BYD'nin Türkiye'ye gelmesiyle sevinirken, bir yandanda Türkiye'de yeni yatırım hesabı yapıyor olmasıda bizim için ayrı bir sevinç kaynağı. Ben bu anlamda BYD görevlilerini de tebrik etmek istiyorum. Aileyi hitaben Harun Sandıkçı kardeşime hitap etmek istiyorum. Bereketli, bol kazançlı bir yer olsun burası." ifadelerini kullandı.

Sakarya Valisi Yaşar Karadeniz ise, "Bugün burada açılışını yapacağımız bu kuruluş, aynı zamanda bir ticari müessesede olmakla birlikte ülkemize yeni yeni markaların geliyor olması ve onların piyasaya girmesi tüketiciler açısından baktığımızda da rekabetin oluşması ve belkide bu rekabetin içerisinde daha uygun koşullarla araç edinmede faydası olacaktır diye düşünüoyurm. Bizde Sakarya olarak şarj edilebilen hybrid otomobili üreten bir şehiriz. Burada ikinci bir şarj edilebilir hybrid aracı ve elektrikli araçların satışının yapıldığı ticarethanenin açılışını şimdi hep birlikte yapıyoruz. Burada açılışını yapacağımız BYD bayisi için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum." ifadelerine yer verdi.

90Fe904D E0B8 4Cf4 Bf56 603573F6F0152526593F 506F 4B76 90D5 9Bbc9360C3448Cb460Cf 2F5C 4308 Bc76 75331E20B70936Fe1F4A 5Eb5 400D 85D7 3C77F54828E92B4F64C7 0Ddb 4E36 8860 E69C1Fd645E56D161F94 7Cbc 423F B352 6Da2784Dd488