66 saat göçükte kalan gencin ilk isteği çikolata oldu 66 saat göçükte kalan gencin ilk isteği çikolata oldu

Hüseyin Cumalı

İstanbul’dan evine dönen üniversite öğrencisi Merve K. Adapazarı Gar Meydanı’nda Et-Balık Hattında çalışan yolcu minibüsüne bindi. Minibüste tek kalan psikoloji öğrencisi Merve K.’ye önce yaşını soran minibüs şoförü Serdar Serkan Y. ardından Erenler Sakarya Caddesi üzerinde minibüsü park etti. Aracın kapılarını kilitleyen gözü dönmüş sapık genç kıza soyunmasını söyledi. Genç kızın kendini savunması üzerine sapık genç kızı darp etmeye başladı.

Genç kıza cinsel tacizde bulunan Serdar Serkan Y. kirli emelleri için genç kıza saldırdığı o anlarda Merve K. elindeki su şişesiyle minibüsün camlarına vurdu. Erenler eski belediyesi yakınlarında ve Sakarya Caddesi üzerindeki iğrenç olayı  gazeteci Hüseyin Cumalı’ya anlatan Merve K., “O sırada caddeden bir çok insan geçiyordu. Çevrede işyerleri ve kahvehaneler vardı. Ama kimse sesimi duymadı. Açık olan büfeler vardı. İnsanlar vardı. Cama su şişesiyle vurdum ama kimse duymadı. Sürekli bağırdım.  Darpların büyük bölümü orada oldu. sessiz kalmadığım için oldu” dedi.

Yaşanan bu olay sonrasında toplu taşıma araçları camlarındaki filmlere toplumun her kesiminden tepki gelmeye başladı. Şehrin göbeğinde, araçlar ile yayaların geçtiği Sakarya Caddesi’nde, büfe ve kahvehanelerin açık olduğu anlarda minibüste yaşanan olayın kimsenin görmemesini değerlendiren vatandaşlar, “Görmezler tabi, bir çok toplu taşıma aracının camı siyah filmle kaplı bulunuyor. Toplu taşıma aracının camlarını neden siyah filmle kaplanıyor! Bu araçlar yolcu taşıyor. Bu araçlar kamuya açık ve kimsenin özel aracı değil” dedi.

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a seslenen vatandaşlar, “Şehrin kalbinde bir genç kız cinsel tacize uğradı. Darp edildi. Ve Sakarya Caddesi üzerinde park halindeki araçta yaşanan dehşeti kimse görmedi. İşyerlerinden kimse görmedi.Genç kız cama vurdu ama gören olmadı. Neden, çünkü camlar siyah filmli idi. Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım’a sesleniyoruz. Toplu taşıma araçlarının camlarında bulunan bu siyah filmler söktürülsün. Araçların içi gözüksün. İnsanlar siyah film olmayan camlarda yolculuk yapsın. Bu hayati konuda Vali Kaldırım’dan destek bekliyoruz” dedi.