WhatsApp birkaç ay önce duyurduğu dosya boyutu, ‘benden sil’ gibi özellikleri son güncellemeyle Türkiye'de hizmete aldı. Kullanıcı gizliliğini artırmak isteyen şirket WhatsApp kullanıcılarına numaralarını gizleme imkanı sunacak.

NTV’nin aktardığına göre; dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından olan WhatsApp, sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Şirket son olarak Türkiye'de iki yeni özelliği aktifleştirdi.

WhatsApp'ın son güncellemesiyle dosya gönderme boyutu 2 GB'ye yükseltildi. Gruplardaki kişi sınırı da 512'ye çıkartıldı.

Ayrıca mesaj silme özelliğinde de kullanıcı dostu bir iyileştirme yapıldı.

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar aceleyle herkesten sil yerine benden sil seçeneğiyle kullanıcıları zor durumda bırakabiliyordu.

WhatsApp artık benden sil seçeneğine birkaç saniyeliğine de olsa geri alma özelliği getirdi.

WhatsApp İşletme uygulamasını çıkardıktan sonra işletme sahiplerine yönelik bir dizi yeniliği de kullanıma açmaya başladı. Son bilgilere göre bir işletme hesabıyla etkileşime geçerken numaranızı gizleyebileceksiniz.

Ayrıca işletmeler için sohbet anketi imkanı getiriliyor. İsterseniz bir işletmeyle etkileşime girdikten sonra aldığınız hizmeti değerlendirebileceksiniz.

Kullanıcı tarafını pek etkilemeyecek olan bu geliştirmeyle işletmelere geri bildirim sağlanacak.

Gruplardan sessizce ayrılmak ve çevrimiçi durumunu gizlemek gibi özelliklerin geliştirildiği daha önce sızmıştı. Yakın zamanda bu iki özelliğin tüm kullanıcıların erişimine sunulması bekleniyor.

WhatsApp son olarak tek seferlik paylaşımlara ilişkin yeni bir adım atıyor. Güvenlik kurallarını sertleştiren WhatsApp sadece bir kere görüntülenecek mesajlar özelliğini geliştirmişti.

Ancak bu uygulamanın da bir güvenlik açığı bulunuyordu. Siz karşınızdakine tek sefer görmesi için fotoğraf atsanız bile sistem ekran görüntüsü almayı engelleyemiyordu. Bu da amacın dışına çıkmak anlamına geliyordu.

Yakında yapılacak geliştirmeyle tek seferlik mesajlar açıldığında telefonun ekran görüntüsü alma özelliği devre dışı kalacak.